Ostatni sprawdzian w Elblągu – Znacznie bardziej optymistycznie

W piatek i sobotę  Elblągu odbywał się turniej piłkarek ręcznych z udziałem dwóch zespołów miejscowego Startu (superliga i I liga), Piotrcovii (superliga), Pogoni Szczecin (superliga) i Sambora Tczew (I liga). Dla uczestniczek to właściwie ostatni sprawdzian przed rozgrywkami mistrzowskimi, w przypadku Startu szczególnie istotny, bo nie ma jeszcze do końca ustalonego podziału na pierwszą i drugą drużynę. Pierwszy zespól Startu wygrał wszystkie mecze i po laniu w Ołomuńcu nastroje w klubie sa znacznie lepsze

Nie da się ukryć, że w tym roku od Startu Elbląg nie możemy oczekiwać wyniku na miarę medalu Mistrzostw Polski. Poprzednie rozgrywki, mimo dobrego początku, zakończyły się fiaskiem. Drużyna w fazie play off zagrała poniżej oczekiwań i wylądowała na ósmym miejscu. Odeszło kilka czołowych zawodniczek i trenera Gościńskiego czeka trudna praca nad stworzeniem nowego teamu.

Do zespołu superligi awansuje z pewnością kilka utalentowanych szczypiornistek, które poprzednio występowały w I lidze, a więc zespół rezerwowy Startu też tworzyć trzeba będzie prawie od podstaw. Mecze w tym turnieju trwały dwa razy 25 minut i były traktowane oddzielnie, nie ma więc turniejowej tabelki.

Wyniki turnieju:

Piątek

Start II Elbląg – Sambor Tczew 20:21 (14:11)

W pierwszej części tego bardzo wyrównanego spotkania elblążanki zagrały dobrze w obronie i uzyskały niewielka przewagę. Niestety spora liczba błędów po przerwie pozwoliła rywalko na odrobienie strat. W końcówce bardziej doświadczone zawodniczki Tczewa zachowały więcej zimnej krwi, stąd ich minimalne zwycięstwo. Trener Justyna Stelina wyróżniła s swojej ekipie: bramkarkę Elwirę Krettke oraz Natalię Wysocką i skuteczną Edytę Grudkę.

Start Elbląg – Piotrcovia 20:19 (14:9)

Niezłe spotkanie Startu zwłaszcza w pierwszej części, kiedy elblążanki uzyskały dość dużą przewagę. Po przerwie różnica zmalała nie tyle na skutek niefrasobliwości, co licznych zmian, bowiem w takich meczach najważniejsze jest sprawdzenie wszystkich zawodniczek.

Start II Elbląg – Pogoń Szczecin 18:21 (10:14)

Kolejne dobre spotkanie elbląskiej młodziezy, która zostaje poddana surowemu sprawdzianowi, bowiem spotyka sie z rywalkami starszymi i ogranymi w ligowych bojach.

Start Elbląg – Pogoń Szczecin 28:21 (15:8)

Znów niezły występ Startu. Elblążanki graja zdecydowanie lepiej niż tydzień temu w Olomońcu, ale to inny etap przygotowań, i w Czechach obsada też była silniejsza.

W jedynym meczu bez udziału elbląskich drużyn Piotrcovia wygrała z Samboren Tczew 27:21

Sobota

W pierwszym meczu dnia Piotrcovia wygrała z Pogonią Szczecin 24:20

Start Elbląg – Sambor Tczew 34:15

Ogromna przewaga elblążanek, które grały swobodnie, bez większej presji. Przeciwnik był jednak mało wymagający.

Start II Elbląg – Piotrcovia 9:26

Mimo wysokiej porażki trener Justyna Stelina pochwaliła wszystkie zawodniczki za duże zaangażowanie. Fantastycznie broniła Kowalczyk, stąd tak wysoki rezultat. Młody zespół Startu II od początku stał właściwie na straconej pozycji w tej serii sparingów, ale w wielu  momentach elblążanki udowodniły swą przydatność. Czas pracuje na ich korzyść.