Ostatnie słowo należało do AZS UWM – Urodzinowa dedykacja

Nie sztuka wygrywać, kiedy wszystko układa się doskonale, a rywal ułatwia zadanie. Szczególnie ceni się zdobyte punkty, gdy nie ma się najlepszego dnia, a wynik do końca jest wielką niewiadomą. Dlatego piłkarze ręczni AZS UWM Olsztyn powinni cieszyć się z niedzielnego zwycięstwa na własnym boisku nad Alfą 99 Strzelno 33:31 (16:15), bo akurat bo równie dobrze zwycięstwo mogli odnieść goście. W tym meczu kibice przeżywali huśtawkę nastrojów. Inicjatywa przechodziła z rąk do rąk. Najważniejsze, że ostatnie słowo należało do akademików, którzy podtrzymali passę, a zwycięstwo zadedykowali obchodzącemu 23 urodziny Maćkowi Rugieniowi.

AZS UWM Olsztyn – Alfa 99 Strzelno 33:31 (16:15)

AZS UWM Olsztyn: Piotr Uściński i Łukasz Szymański oraz Patryk Biliński-4, Robert Nalewajek-4, Piotr Pstrągowski-1, Patryk Terlecki-3, Maciej Rugień-0, Adam Ziarnicki-3, Łukasz Olszewski-10, Marcin Prorok-7, Szymon Wierzbicki-1, Bartosz Bonk-0.

W pierwszej części trwał bardzo wyrównany bój (bramka za bramkę), żadna ze stron nie mogła odskoczyć na bezpieczny dystans. Po przerwie do ataku zerwali się akademicy. Dwubramkowa przewaga niczego nie gwarantowała, ale w tak równym spotkaniu już coś znaczyła. Niestety gospodarzy dopadł kryzys. Przez kilka minut nie trafili do siatki rywali, a ci byli nadzwyczaj skuteczni i w 43 min prowadzili 24:20. Na szczęście przestój kortowian trwał chwilę, a kolejny zryw przyniósł doskonałe efekty. AZS znów odzyskał prowadzenie(27:25) ,by w 56 minucie je stracić (29:30). Ostatnie słowo należało jednak do olsztynian, a kropkę nad „i” postawił Patryk Terlecki. Mecz był bardzo ostry (8 kar dla AZS-u , 6 kar dla Alfy), ale obyło się bez kontuzji. Akademicy egzekwowali 12 rzutów karnych z czego 9 wykorzystali.