Pełnia szczęścia była blisko, ale remis też dobry – Przez kilka minut Szczypiorniak jak w transie

Piłkarze ręczni KS Szczypiorniak Olsztyn czasami potrafią się wznieść na wyżyny i zagrozić najlepszym. W niedzielę (29 marca) z aktualnym liderem rozgrywek MKS Grudziądz stworzyli pasjonujące widowisko zakończone remisem 24:24 (16:11), ale w końcówce I części zagrali jak w transie i wydawało się, że zainkasują komplet punktów. W ostatnich sekundach była jeszcze szansa, ale pilka trafiła w słupek.  Mogło i powinno być lepiej.

KS Szczypiorniak Olsztyn – MKS Grudziądz 24:24 (16:11)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Arkadiusz Dudek, Mateusz Romejko oraz Paweł Eichler-6, Krzysztof Kowalski-0, Maciej Pieczul-0, Bartosz Idzikowski-6, Grzegorz Kozłowski-0, Seabastian Waśkiewicz-0, Mirosław Ośko-0, Rafał Pedynkowski-0, Adam Cudzewicz-2, Adrian Wojciechowski-4, Piotr Dzido-2, Łukasz Kozakiewicz-3, Tomasz Zaborowski-0, Wojciech Golks-1

Początek spotkania należał do gości, którzy wypracowali sobie nieznaczna przewagę. Jednak końcówka pierwszej części w wykonaniu Szczypiorniaka była zabójcza. W ciągu sześciu minut gospodarze zdobyli osiem bramek nie tracąc żadnej i po 30 minutach prowadzili 16:11.

Po przerwie olsztynianom nie udało się utrzymać takiego poziomu gry. Mieli dwa wyraźne „doły” i roztrwonili pokaźna zaliczkę. W 58 minucie było 24:24 i jeszcze w ostatniej minucie gospodarze stanęli przed szansą. W sytuacji sam na sam piłka odbiła się od słupka.

Podział punktów z liderem to dobre osiągnięcie, ale w takich okolicznościach niedosyt jest w pełni uzasadniony.

Tytani Wejherowo – SMS ZPRP II Gdańsk 33:32 (17:16)

Szczypiorniak Olsztyn – MKS Grudziądz 24:24 (16:11)

GKS Żukowo – Sambor Tczew 38:27 (20:10)

LKS Kęsowo – Energetyk Gryfino 28:34 (11:17)

Cartusia Kartuzy – Alfa 99 Strzelno 37:23 (17:11)

KU AZS UKW Bydgoszcz – SPR Wybrzeże II Gdańsk 27:34 (14:11)

1 MKS Grudziądz 22 38 699:561

2 GKS Żukowo 22 38 635:508