Pięć minut Mateusza Gawrysia – Tym razem Bartek Idzikowski

Bardzo ciekawie zapowiadające się drugoligowe akademickie derby piłkarzy ręcznych Olsztyna i Bydgoszczy przyniosły sukces zawodnikom AZS UWM, którzy pokonali we własnej hali byłego I-ligowca 28:23 (15:15). O zwycięstwie podopiecznych trenera Karola Adamowicza zadecydowało kilka minut gry po przerwie. Między słupki olsztyńskiej bramki wszedł Mateusz Gawryś i bronił doskonale. Koledzy w pełni to wykorzystali. WBS Bank Szczypiorniak pokonał MKS Grudziądz 26:20 (7:8), grając aż 16 minut w osłabieniu. Supersnajperem był w tym spokaniu Bartosz Idzikowski!

AZS UWM Olsztyn – AZS Bydgoszcz 28:23 (15:15)

AZS UWM Olsztyn: Maciej Koledziński i Mateusz Gawryś oraz Patryk Biliński-1, Piotr Pstrągowski-1, Robert Nalewajek-0, Maciej Rugień-0, Adrian Wojciechowski-6, Szymon Hegier-3, Łukasz Olszewski-0, Mirosław Ośko-2, Kamil Rykowski-2, Łukasz Kowalczyk-3, Marcin Prorok-0, Robert Dzieniszewski-6, Michał Osiński-4, Szymon Wierzbicki-0

Zespół z Bydgoszczy niedawno gościł w Olsztynie i wygrał ze Szczypiorniakiem, dlatego kortowianom szczególnie zależało na zwycięstwie. W pierwszej części mecz bardzo wyrównany i tak zapowiadało się do końca. Tymczasem rozstrzygnięcie nastąpilo tuż po przerwie. Doskonale w tym okresie bronił Mateusz Gawryś. Dzięki jego interwencjom i skutecznych kontrom kolegów z zespołu udało sie uzyskać nieznaczną przewagę. Później konsekwentna gra we wszystkich formacjach pozwoliła na zdobycie kompletu punktów. Tym razem bramki padały głównie ze skrzdeł i koła. Tak ułożyła sie sytuacja, najważniekszy jest efekt końcowy.

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn – MKS Grudziądz 26:20 (7:8)

WBS Bank Szczypiorniak: Łukasz Zakreta, Filip Wiejek oraz Paweł Eichler-0, Maciej Malinowski-2, Tomasz Zaborowski-0, Krzysztof Kowalski-4, Bartosz Bartnicki-3, Bartosz Idzikowski-7, Rafał Pedynkowski-0, Dawid Batyra-4, Sebastian Koledziński-0, Łukasz Sypniewski-2, Michał Pieczul-0, Piotr Deptuła-0, Piotr Dzido-1, Paweł Deptuła-3

Trudne spotkanie, w którym olsztynianie wykazali wiele determinacji. Rywale znając atuty gospodarzy bardzo pieczołowicie zaopiekowali się czołowymi snajperami olsztyńskiej siódemki, stąd tak mały dorobek strzelecki braci Deptułów i Piotra Dzido. Za to pole do popisu miał Bartosz Idzikowski – zdobywca aż 7 bramek.

W pierwszej części obie drużyny postawiły na defensywę. Olsztynianie mieli duże kłopoty z pokonaniem bramkarza Grudziądza. W drugiej połowie złapali wreszcie rytm odskoczyli na kilka bramek, ale nie było łatwo. W 50 minucie prowadziliśmy 20:13, graliśmy jednak w potrójnym osłabieniu. Teraz trzeba było wykazać maksymalną determinacje, nie odpuścić. Udało się przetrwać najtrudniejszy okres i w końcówce spokojnie utrzymaliśmy przewagę.

AZS UMK Toruń –  Korona Koronowo 24:25 (10:14)

Szczypiorniak Olsztyn –   MKS Grudziądz 26:20 (7:8)

Alfa 99 Strzelno – LKS Kęsowo 32:27 (15:16)

AZS UWM Olsztyn – AZS UKW Bydgoszcz 28:23 (15:15)

1. KS AZS UWM Olsztyn 2 2 0 0 4 56:45

2. KU AZS UKW Bydgoszcz 3 2 0 1 4 84:77

3. LKS Kęsowo 3 1 1 1 3 79:73

4. WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn 3 1 1 1 3 74:70