Pierwsze dwa starcia dla Vistalu – Przenosimy się do Elbląga, ale Start pod ścianą

Pierwsze dwa spotkania półfinałowe play off superligi piłkarek ręcznych między Vistalem i Startem Elbląg wygrały w Gdyni szczypiornistki z Trójmiasta w sobotę 31:27 (16:13), a w niedzielę 30:22 (13;10). Faworytki były po prostu lepsze. O ile w sobotę elblążanki nawiązały walke, o tyle w rewanżu jedynie w początkowym kwadransie były równorzędnym przeciwnikiem. Przenosimy się do Elbląga, ale przed Startem arcytrudne zadanie.

Sobota

Vistal Gdynia – EKS Start Elbląg 31:27 (16:13) stan rywalizacji (do 3 zwycięstw) 1:0

Vistal Gdynia: Gapska – Kobylińska 8, Galińska 5, Kulwińska 4, Niedźwiedź 3, Zych 3, Janiszewska 2, Łabuda 2, Gutkowska 1, Dorsz, Kozłowska, Zrnec, Andrzejewska.

EKS Start Elbląg: Kędzierska, Sielicka – Sądej 7, Grzyb 4, Żakowska 3, Wolska 3, Kołodziejska 3, Waga 3, Cekała 2, Aleksandrowicz 2, Mielczewska, Jędrzejczyk, Szopińska, Lisewska.

Początek należał do zespołu elbląskiego, który prowadził do 10 minuty. Potem jednak nastąpił przestój i gdynianki zdobyły pięć bramek z rzędu, uzyskując przewagę (9:5). W 24 minucie było 14:9, ale pod koniec pierwszej połowy elblążankom udało się zmniejszyć dystans.

Po przerwie Start zaatakował i „złapał” kontakt . W 38 minucie było już tylko 18:17 dla Vistalu. Zapowiadało się więc na interesującą końcówkę. Tymczasem znów nastąpił kryzys w grze Startu, co doświadczone gdynianki wykorzystały. Uzyskały kilkubramkową przewagę, którą pewnie utrzymały do końcowej syreny.

Oczywiście Vistal pozostaje faworytem, ale widać, że zespół Startu jest w stanie nawiązać walkę. Pod warunkiem, że uniknie przestojów, które niweczą poprzedni wysiłek. Przypominamy, że gramy do trzech zwycięstw

Niedziela

Vistal Gdynia – EKS Start Elbląg 30:22 (13:10)

Do 15 minuty notowaliśmy kilka remisów. Potem jednak uwidoczniła się przewaga gdynianek. Pod koniec pierwszej części Start częściowo zredukował dystans, jednak gdy w drugiej części Vistal znów przyśpieszył –  losy meczy były rozstrzygnięte.