Pierwszy najważniejszy krok AZS UWM – Determinacja i…zimna głowa

Środa (11 kwietnia) godz.20, sala V LO (ul Krasickiego). To będzie najważniejszy występ piłkarzy ręcznych AZS UWM od momentu reaktywowania sekcji. Jako mistrzowie grupy A, akademicy przystępują do bezpośredniej walki o II ligę. Półfinałowym rywalem jest wicemistrz grupy B: Kar-Do Gdynia. Rewanż odbędzie się w sobotę (14 kwietnia) o godz. 10.30 w Trójmieście. Bilans dwóch spotkań zadecyduje o awansie do rozgrywki finałowej. Potem pozostanie już tylko jedna przeszkoda (Gwardia Koszalin lub AZS Bydgoszcz). Zwycięzca wchodzi do I ligi, pokonany zagra jeszcze w barażach. Najważniejszy jest jednak ten pierwszy krok, który trzeba postawić w środę…

 

To nie będzie taki zwyczajny ligowy mecz, w którym można sobie pozwolić na chwilę przestojów. Tu każda bramka może mieć kolosalne znaczenie. Z całą pewnością zapowiada się walka na całej długości i szerokości boiska. I akademicy muszą być na to przygotowani. Jednocześnie musza „zachować” zimną głowę, wyrachowanie, zaatakować lub zwolnić w odpowiednim momencie – słowem wykazać dojrzałość by praca z całego sezonu nie poszła na marne.

Kortowianie w ostatnich kolejkach fazy zasadniczej niczym szczególnym nie zaimponowali, ale mieli na tyle komfortową sytuacje, że mogli już myśleć o bezpośredniej walce o I ligę. I dopiero teraz przekonamy się o aktualnej wartości zespołu. Są kłopoty personalne, ale o nich wiedzieliśmy od dawna. Zabraknie supersnajpera: Adriana Wojciechowskiego, Patryka Terleckiego i najprawdopodobniej Marcina Proroka. Wraca do ekipy Łukasz Kowalczyk, który  z całą pewnością wzmocni siłę ognia z drugiej linii.

{AdmirorGallery}lazi10{/AdmirorGallery}

Fot. Tomasz Łazicki

Przeciwnik jest mocny i głodny sukcesu. To finaliści MP juniorów, wzmocnieni jednak kilkoma bardzo doświadczonymi graczami nawet o reprezentacyjnej przeszłości jak choćby Rafał Kuptel. Znaną postacią jest również Marcin Żelazek, który swego czasu występował w Warmii Olsztyn. Ale trzon zespołu stanowią młodzi zawodnicy, groźnym strzelcem jest Grzegorz Dorsz.

Nazwiska mogą wywierać wrażenie, ale liczyć się będzie aktualna postawa na boisku. Wierzymy w ambicje olsztynian, ich chęć awansu. Zawodnicy z kolei liczą na wsparcie kibiców. W imieniu szczypiornistów olsztyńskich wszystkich serdecznie zapraszamy do gorącego, sportowego dopingu…

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x