Po sensacyjnym zwycięstwie Warmii nad Orlenem – Sędziowie w odstawce

Zwycięstwem nad Orlenem Płock w Uranii 23 listopada piłkarze ręczni Warmii AndersGroup Społem Olsztyn rozpoczęli serię trzech efektownych zwycięstwie w superlidze, które znacznie zwiększyły szanse na zajęcie w rozgrywkach przyzwoitego miejsca. Ale spotkaniu towarzyszyło wiele kontrowersji. Płocczanie wprawdzie nie wystosowali oficjalnego protestu do centrali, nie mniej głośno wyrażali swą dezaprobatę na temat sędziowania w tym meczu.  Arbitrzy tego spotkania Robert Leszczyński - Marek Strzelczyk oraz inne osoby zaangażowane w to spotkanie zostały przez Kolegium Sędziów zawieszone na czas bliżej nieokreślony.

 

Przypomnijmy, że w końcówce spotkania wiślacy hurtowo byli odsyłani na ławkę  kar. W sumie podopieczni Larsa Walthera otrzymali osiem dwuminutowych kar, a Warmia jedną! Wielu kibiców widziało to spotkanie i ma obraz sytuacji. Kto ma rację? Nie od dziś wiadomo, że sędziowie w tej dyscyplinie mają ogromny margines własnej interpretacji zdarzeń, stąd zwłaszcza w wyrównanych spotkaniach wiele kontrowersji. Mecz przeszedł do historii, wynik jest oczywiście utrzymany w mocy, ale problem myślę pozostanie, bo przepisy w piłce ręcznej należą do najbardziej skostniałych.

W każdym razie decyzja władz sędziowskich świadczy o tym , że od czasu do czasu reaguje się na niejasne wydarzenia, nam trochę przykro, że ukaranie obsady tego meczu trochę obniża wartość sukcesu warmiaków.

For. Dorota i Radek Kowalscy

{gallery}dorota2{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x