Po zwycięstwach nad Truso juniorzy Szczypiorniaka – mistrzem

Zespół Szczypiorniaka Olsztyn został mistrzem województwa w piłce ręcznej juniorów, Podopieczni trenera Konstantego Targońskiego po zwycięstwie w Elblągu jedną bramkę, powtórzyli sukces w spotkaniu rewanżowym na własnym boisku pokonując przeciwników 33:31. Oba mecze były bardzo wyrównane. Tytuł ma prestiżowy charakter, bowiem obie siódemki zagrają w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski juniorów.

 

 Olsztynianie wyjadą na turniej organizowany przez mistrza regionu pomorskiego (prawdopodobnie Kwidzyn), natomiast elblążan czeka bardzo daleka i trudna wyprawa w Świętokrzyskie (Kielce lub Końskie). Życzymy awansu do półfinałów (kwalifikują się po dwie najlepsze drużyny), ale to dopiero w przyszłym roku.

Wracając do bezpośredniej potyczki w Olsztynie, mecz był interesujący, zacięty. Gospodarze prowadzili niemal przez całe spotkanie, ale Truso cały czas naciskało. W olsztyńskiej siódemce zabrakło dwóch wiodących zawodników: Pawła Deptuły i Macieja Malinowskiego, którzy leczą kontuzje. Tym większy sukces Szczypiorniaka.

Szczypiorniak Olsztyn – Truso Elbląg 33:31 (17:14)

Szczypiorniak Olsztyn: Filip Wiejek i Arkadiusz Dudek oraz Ouitr Dzido-13, Paweł Eichler-3, Dawid Batyra-1, Sebastian Koledziński-7, Łukasz Sypniewski-3, Piotr Deptuła-6, Aleksander Rosielewski-0, Tomasz Zaborowski-0

Truso Elbląg: Paweł Broda i Jacek Krawczyk oraz Michał Grzybek-8, Damian Spychalski-7,Łukasz Lewandowski-6, Karol Radecki-5, Mateusz Kowalski-2, Mateusz Leśniowski-1, Filip Radlewski-2, Adam Nowakowski-0

 W grupie juniorów młodszych rozpoczęła się rewanżowa runda, W pierwszej odsłonie spotkały się w bezpośrednich meczach pierwsze i rezerwowe zespoły Szczypiorniaka oraz Truso. W obu przypadkach dominacja zawodników podstawowych była bezwzględna.

Wyniki:

Szczypiorniak II Olsztyn – Szczypiorniak I Olsztyn 17:39 (6:18)

Truso II Elbląg – Truso I Elbląg 19:49 (9:22)

  

Tabela

 1 MKS Truso I Elbląg    5   10  195:96

2 UKS Szczypiorniak I Olsztyn   5   8   169:98

3 UKS Szczypiorniak II Olsztyn   5   3   121:163

4 MKS Truso II Elbląg   5     2    119:216

5 UKS Jedynka Morąg   4      1      77:118

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x