Pogoń zatrzymała Techtrans – Mobilizacja portowców

Do tego meczu piłkarz ręczni Pogoni Handball Szczecin byli wyjątkowo zmobilizowani. O doskonałej passie szczypiornistów z Elbląga było głośno w całej Polsce i gospodarzom szczególnie zależało na tym zwycięstwie. A że jest to zespół bardzo mocny z indywidualnościami poradził sobie z Techtransem. Szkoda tylko, że z wyraźną pomocą sędziów, bo to pozostawiło niesmak. Elblążanie przegrali  27:34 (11:14). Passa przerwana, ale przecież gramy dalej!

Pogoń Handball Szczecin – Meble Wójcik Techtrans Elbląg 34:27 (14:11)

Meble Wójcik Techtrans Elbląg: Henryk Rycharski, Marek Wróbel oraz Leszek Michałów-4, Mirosław Ośko-1, Grzegorz Perwenis-7, Michał Geyz-1, Maciej Dawidowski-2, Tomasz Kwiatkowski-1, Maciej Wasilenko-1, Piotr Sadowski-0, Damian Malandy-4, Jakub Fonferek-3, Grzegorz Szczepański-3, Tomasz Maluchnik-0

Mecz wprawdzie rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy w 12 minucie 6:4, ale elblążanie po okresie dobrej gry w obronie przełamali Pogoń i w 20 min było 8:7 dla Techtransu. Portowcy mieli duży kłopot ze sforsowaniem defensywy rywali, w której brylował Maciej Wasilenko. Przy jednej z akcji sędziowie uznali, że były zawodnik Warmii faulował brutalnie i pokazali mu czerwoną kartkę. To oczywiście miało ogromny wpływ na dalszy przebieg spotkania. Jeszcze przed przerwą Pogoń uzyskała przewagę, którą po zmianie stron konsekwentnie powiększała. Nie było to trudne skoro elblążanie trzykrotnie grali w podwójnym osłabieniu.

Pogoń jest na tyle dobrym zespołem, że poradziłaby sobie i bez pomocy arbitrów, a tak niesmak pozostał. W zespole Pogoni, jak można było oczekiwać, najskuteczniejszym zawodnikiem był Piotr Frelek – 8 bramek. O dwie mniej zdobył Paweł Biały.

WKS Grunwald-Allegro Poznań – MKS Jurand Ciechanów 28:31 (13:13)

Gaz-System Pogoń Szczecin -KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg 34:27 (14:11)

Metalbark AZS UKW Bydgoszcz – KS Vetrex Sokół Kościerzyna 31:29 (15:15)

KU AZS PW Warszawa – KS AZS AWF Warszawa  32:22 (17:11)

Orlen Wisła II Płock – KU AZS UZ Zielona Góra 40:33 (20:16)

NLO SMS ZPRP Gdańsk – KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.32:34 (14:15)

1.Orlen Wisła II Płock  15   12   1    2    501:438   25

2.MKS Jurand Ciechanów   15   12   0   3   504:429   24