Półfinał MP juniorek młodszych – Orlik odpadł, ale z Ruchem powalczył

W Gdyni zakończył się półfinałowy turniej Mistrzostw Polski juniorek młodszych w piłce ręcznej. W tej kategorii wiekowej reprezentował nas w tej fazie rywalizacji tylko LUKS Orlik Reszel. Awans do czołowej „16” w kraju to dla tak małego środowiska olbrzymi sukces, ale i kres mozliwości. Zawodniczki są młodsze od rywalek, mniej ograne i to widać było na boisku w Gdyni na . Reszelanki przegrały trzy spotkania, choć w ostatnim z Ruchem Chorzów nawiązały walkę i byli bliskie zwycięstwa. Ostatecznie przegrały 30:31 i zajęły czwarte miejsce, a w kraju (13-16).

 

Grupa I

1 MKS Vistal Łączpol Gdynia

2 UKS Drwęca Novar Lubicz

3 UKS PR Ruch Chorzów

4 LUKS Orlik Reszel

I dzień

Vistal Łączpol Gdynia – Orlik Reszel 52:20 (27:9)

Orlik Reszel: Agata Radwan, Natalia Rudyk oraz Aleksandra Wysocka, Lucyna Trzczak, Patrycja Paradowska Klaudia Pikała, Natalia Zięba, Julia Kraszewska, Aleksandra Jóźwiak, Marlena Chabera, Laura Zyśk, Klaudia Lipińska. Trener Urszula Bogdańska.

Niestety na razie nie mamy statystyk z tego meczu, ale wynik mówi wszystko. Przewaga zespołu z Gdyni duża, ale trenerka zespołu Orlika Urszula Bogdańska stwierdziła, że nie było najmniejszego sensu się w tym spotkaniu szarpać. Reszelanki nie zagrały więc na sto procent, wyszły na boisko trochę przestraszone i przytłumione długą podróżą i to zwłaszcza na początku dawało znać o sobie. W drugiej części było lepiej, a bramki zdobyte przez Klaudię Pikałę i Patrycję Paradowską mogły się naprawdę podobać. Gdynia jest kandydatem do medalu Mistrzostw Polski, zawodniczki są o rok starsze od naszych, dużo silniejsze fizycznie. Podjęcie z nimi walki wręcz groziło konsekwencjami w przyszłych meczach, gdzie o zwycięstwa będzie też bardzo ciężko, ale są one możliwe.

II dzień

Orlik Reszel – UKS Drwęca Novar Lubicz 27:39 (16:20)

Orlik Reszel: Agata Radwan, Natalia Rudyk oraz Aleksandra Wysocka-8, Lucyna Trzczak-8, Patrycja Paradowska-1 Klaudia Pikała-5, Natalia Zięba-1, Julia Kraszewska-1, Aleksandra Jóźwiak-3, Marlena Chabera-0, Laura Zyśk-0, Klaudia Lipińska-0. Trener Urszula Bogdańska.

Niestety półfinał to kres możliwości ambitnych szczypiornistek z Reszla, które w drugim meczu turniejowym wysoko przegrały z Drwęcą Lubicz. Zaczęło się fatalnie od prowadzenia rywalek 7:0. Po kilku minutach nasze dziewczęta opanowały nerwy i znacznie zmniejszyły dystans. W drugiej części Lubicz znów nam odskoczył i końcówka przebiegała spokojnie, bo wszystkie karty zostały odkryte. Większe ogranie, lepsze warunki fizyczne i bardzo wyrównany skład  przeciwniczek to atuty przeciwniczek, które trudno było zrównoważyć. Pozostał jeszcze jeden mecz, ale szans na awans już nie mamy.

III dzień

Orlik Reszel – Ruch Chorzów 30:31 (15:16)

Orlik Reszel: Agata Radwan, Natalia Rudyk oraz Aleksandra Wysocka-9, Lucyna Trzczak-5, Patrycja Paradowska-2 Klaudia Pikała-8, Natalia Zięba-5 Julia Kraszewska-0, Aleksandra Jóźwiak-0, Marlena Chabera-1, Laura Zyśk-0, Klaudia Lipińska-0. Trener Urszula Bogdańska.

W ostatnim występie w Gdyni zespół Orlika pokazał się z bardzo dobrej strony i omal nie doszło do niespodzianki. Dziewczynom bardzo zależało by pozostawić lepsze wrażenie niż miało to miejsce w poprzednich meczach i to się udało. Wszystkie zagrały z werwą, każda starała się walczyć dla zespołu. Przez długie minuty reszelanki prowadziły, w trudnej końcówce nie udało się utrzymać zwycięstwa. Niezbyt precyzyjne rzuty powodowały kontrataki Ruchu, a chorzowianki ten element opanowały doskonale. Mimo wszystko za to spotkania „orliczkom” należą się słowa uznania. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Klaudia Pikała, która wzięła na siebie ciężar gry i zdobywania bramek

Terminarz spotkań:

Piątek (4 maja)

 UKS Drwęca Novar Lubicz – UKS PR Ruch Chorzów 25:30 (8:14)

MKS Vistal  Łączpol GdyniaLUKS Orlik Reszel 52:20 (27:9)

Sobota (5 maja)

LUKS Orlik Reszel – UKS Drwęca Novar Lubicz 27:39 (16:20)

MKS Vistal Łączpol Gdynia- UKS PR Ruch Chorzów 33:28 (18:16)

Niedziela (6 maja)

UKS PR Ruch Chorzów – LUKS Orlik Reszel 31:30 (16:15)

MKS Vistal  Łączpol Gdynia – UKS Drwęca Novar Lubicz 43:30 (22:14)

Tabela

1 MKS Vistal Łaczpol Gdynia 3  6  128:78

2 UKS PR Chorzów  3  4  89:88

3 UKS Drwęca Novar Lubicz 3  2  94:100

4 LUKS Orlik Reszel   3  0 77:122

 

Fot. sportowy reszel

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x