Półfinał MP juniorek – Reszelanki nie sprostały Bukovii

Niestety nie udało sie piłkarkom ręcznym Orlika Reszel awansować do turnieju finałowego Mistrzostw Polski juniorek. młodszych. Półfinał w Kielcach rozpoczęły od zwycięstwa i to wzbudziło duże nadzieje. O wszystkim decydował sobotni mecz z Bukovią Buk. Wystarczył nam remis, ale po wyrównanym przebiegu spotkanie zakończyło sie porażką Orlika 25:30 (12:13). Mimo wszystko znalezienie sie w czołowej szesnastce w Polsce jest i tak sporym osiągnięciem. radość mąci fakt, że mogło być jeszcze lepiej.

I dzień

Znakomicie rozpoczęły turniej pilkarki ręczne Orlika, pokonując i to bezdyskusyjnie siódemke Olimpii Ńowy Sącz 33:25 (17:14)

Orlik Reszel – Olimpia Nowy Sącz 33:25 (17:14)

Orlik Reszel: Aneta Chodań, Joanna Bitowt oraz Magda Subocz- 7,Lucyna Trzczak-14, Aleksandra Wysocka-5,Klaudia Pikała-2, Beata Jeziorek-5, Paula Kamińska-0, Aleksandra Rakieć-0, Dominika Piskosz-1.

Bardzo dobry występ reszelanek, które od pierwszych minut przejęły inicjatywę. W pierwszej części utrzymywały przewagę. Po zmianie stron rywalki ostro zaatakowały i 38 minucie objęły prowadzenie 19:18. Do 50 minuty trwała walka o przejęcie inicjatywę. Przełamały sie zawodniczki Orlika, które w krótkim odstępie czasu zdobyły pięć bramek nie tracąc żadnej, a potem jeszcze zwiększyły dystans. Bardzo cenne zwycięstwo, które być może otwiera droge do finału, a to byłaby nie lada sensacja.

II dzień

W drugim meczu Orlik Reszel wysoko przegrał z KSS Kielce 20:40 (10:21)

KSS Kielce – Orlik Reszel 40:20 (21:10)

Orlik Reszel: Aneta Chodań, Joanna Bitowt oraz Magda Subocz- 4,Lucyna Trzczak-3, Aleksandra Wysocka-5,Klaudia Pikała-3, Beata Jeziorek-4, Paula Kamińska-0, Aleksandra Rakieć-0, Dominika Piskosz-0, Paulina Siłkowska-1

Kielczanki o głowę przerastały nasze reprezentantki i trudo było nawiązać z nimi walkę. Tym bardziej, że zdecydowanie zabrakło skuteczności. Magda Subocz ostrzeliwała słupki i poprzeczkę bramki rywalek. Lucyna Trszczak też nie miała swojego dnia. Ale i w maksymalnej dyspozycji w tym spotkaniu reszelanki nie miałyby większych szans. Ponieważ w drugim meczu tej serii uzyskano remis, wygrana w sobotniej potyczce z Bukiem da Orlikowi awans do finału bez względu na inne rozstrzygnięcia. Wszystko zależy od psychiki. Jeśli dziewczyny wytrzymają presję, nie powinno być źle – powiedziała trenerka Teresa Doborzyńska.

III dzień

W meczu o wszystko Orlik Reszel przegrał z Bukovią Buk 25:30 (12:13). Tym samym reszelanki znalazły sie poza premiowana dwójką.

Orlik Reszel – Bukovia Buk 25:30 (12:13)

Orlik Reszel: Aneta Chodań, Joanna Bitowt oraz Magda Subocz- 10,Lucyna Trzczak-6 Aleksandra Wysocka-2,Klaudia Pikała-4, Beata Jeziorek-0, Paula Kamińska-2 Aleksandra Rakieć-0, Dominika Piskosz-1, Paulina Siłkowska-0

O sukcesie zespołu z Buka zadecydowalo większe doświadczenie i zgranie. Rywalki Orlika – to finalistki Mistrzostw Polski młodziczek, które od kilku sezonów grają w podobnym składzie. Mecz miał wyrównany przebieg. Wprawdzie Bukovia przez cały czas prowadziła, ale różnica nie sięgała więcej niz dwie bramki. W 45 minucie było 19:21. W końcówce widac było, że zawodniczki z Buku czują się pewniej, sa bardziej odporne psychicznie. Wykorzystały błędy reszelanek i zwiększyły przewagę. Po meczu szczypiornistki Orlika były załamane, niektóre popłakiwały, bo mimo wszystko finał był w zasięgu.

KSS Kielce – Olmpia Nowy Sącz 33:33 (19:18)