Półfinał MP juniorów młodszych – Na osłodę wygrana z Kasztelanem

W Tomaszowie Mazowieckim rywalizowali o awans do finału Mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorzy młodsi UKS Szczypiorniak. W pierwszym spotkaniu zmierzyli się ze zdecydowanym faworytem turnieju – MKS MOS Juvenią Wrocław. Do przerwy olsztynianie trzymali się dzielnie, potem rywale „odjechali” i skończyło się wysoką porażką 19:32 .W sobotę olsztynianie  przegrali z Victorią Tomaszów 20:28 (10:14) i stracili szanse na awans. W niedzielę na osłodę pokonali Kasztelana Siepc 22:21 (13:10).

Tomaszów Mazowiecki

I dzień

Juz na samym początku olsztyniakom przyszło zmierzyć się z faworytami półfinału MKS MOS Wrocław. Mimo niezłego wejścia w mecz Szczypiorniak poniósł wysoką porażkę 19:32 (10:16).

UKS Szczypiorniak Olsztyn – MKS MOS Wrocław 19:32 (10:16)

UKS Szczypiorniak: Daniel Kwiatkowski i Mateusz Romejko oraz Krzysztof Zakrzewski,-1 Radosław Bekier-0 Bartosz Bartnicki-6, Michal Pieczul,-1 Marcin Kwiatkowski-1, Bartosz Walacik-2, Dawid Miernik-1, Piotr Baran-0, Bartosz Jędrzejczyk-0, Aleksander Kondracki-1 Artur Cieciuch-1, Marcin Wójcik-3, Bartosz Raczyło-0, Bartosz Nastaj-2.

Do 18 minuty trwała wyrównana walka, na tablicy był remis 8:8. Przed przerwą wrocławianie wykorzystali nasze osłabienie i odskoczyli na kilka bramek. Właściwie nie było już najmniejszych szans by ich dogonić. Trener Mieczysław Nowak zdecydował się desygnować do gry zawodników zmianowych, by oszczędzic siły tych najlepszych na sobotni mecz o wszystko z Tomaszowem. W ćwierćfinale manewr sie powiódł. Oby w Tomaszowie było podobnie. Wracając do piątkowej potyczki potencjał wrocławian był dużo większy, na domiar złego nasi przesiedzieli na ławce kar 14 minut, ich rywale tylko 4.

II dzień

To był mecz o wszystko, niestety nie ulożył sie po naszej mysli. Szczypiorniak przegral z gospodarzami z Tomaszowa 20:28 (10:14) i odpadł z rywalizacji. Pozostaje mecz pocieszenia z Kasztelanem Sierpc.

Victoria Tomaszow Mazowiecki – UKS Szczypiorniak Olsztyn 28:20 (14:10)

Pierwsza część spotkania wyrównana Do 27 minuty gospodarze prowadzili różnica jednej bramki (11:10), ale w samej koncówce strzelili trzy razy, bez reakcji olsztynian. W drugiej części nasi grali bez wiary, wyraźnie już ustępowali Victorii, która odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo. Brakuje nam spotkań z mocnymi przeciwnikami w trakcie sezonu ligowego. To ma swoje następstwa w turniejach mistrzowskich, gdzie mecze odbywają sie pod dużą presją. Dopóki nie będziemy mieli przyzwoitej ligi, takie będa wyniki na arenie ogólnopolskiej.

III dzień

W ostatnim spotkaniu Szczypiorniak pokonała Kasztelana Sierpc 22:21 (13;10), zajmując trzecie miejsce w turnieju (miejsca 9-12 w Polsce).

UKS Szczypiorniak Olsztyn – Kasztelan Sierpc 22:21 (13:10)

Olsztynianie wygrali nieznacznie, ale przez całe spotkanie prowadzili. Odblokował się przede wszystkim Marcin Wójcik, który w niedzielę rzucał dużo i celnie. W sumie więcej w tym turnieju osiągnąć nie można było, dwa czolowe zespoły wyraźnie dominowały, zwłaszcza MKS MOs Wrocław.