Półfinał MP juniorów – Szczypiorniak hegemonem w Łodzi

W Łodzi zakończył się jeden z czterech półfinałowych turniejów Mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. W imprezie uczestniczył jedyny nasz reprezentant UKS Szczypiorniak Olsztyn, który spisał sie doskonale. Zajął I miejsce i oczywiście awansował do finałów.W inauguracyjnym spotkaniu pokonał Dziewiątkę Legnica 36:25 (17:10), następnie Viret Zawiercie 28:20 (14:6) , a na koniec Anilane Łódź 30:22 (15:8). Królem strzelców zosta Paweł Deptuła, a najlepszym bramkarzem Filip Wiejek. Gratulujemyserdecznie  i czekamy z niecierpliwościa na finał.

I dzień

UKS Szczypiorniak Olsztyn – UKS Dziewiątka Legnica 36:25 (17:10)

UKS Szczypiorniak Olsztyn: Daniel Kwiatkowski, Mateusz Romejko, Filip Wiejek oraz Tomasz Zaborowski-5, Artur Cieciuch-3, Bartosz Bartnicki-1, Łukasz Rogulski-2, Dawid Batyra-3, Sebastian Koledziński-2, Łukasz Sypniewski-3, Piotr Deptuła-4, Piotr Dzido-5, Paweł Deptuła, Michał Pieczul-0, Marcin Wójcik-0

Znakomity początek turnieju. Olsztynianie mieli z rywalem stare porachunki. Przegrali z nim w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Tym razem wątpliwości nie było. Zdecydowane zwycięstwo, a jego rozmiary świadczą o wyraźnej przewadze Szczypiorniaka. W dużej mierze zadecydował o tym początek. Filip Wiejek obronił trzy karne. To uskrzydliło kolegów, W 20 minucie było już 13:6. Jak się okazało legniczanie nie byli w stanie nawet zbliżyć się do olsztynian. Po przerwie kanonada trwała nadal i skończyło się na jedenastu bramkach różnicy. Dobry mecz, ale trzeba zachować koncentrację. W każdym razie zespół Szczypiorniaka bardzo zbliżył się do finałów Mistrzostw Polski juniorów.

W drugim spotkaniu UKS Anilana Łódź pokonała  KS Viret CMC Zawiercie 33:30 (15:10)

II dzień

UKS Szczypiorniak Olsztyn – Viret CMC Zawiercie 28:20 (14:6)

UKS Szczypiorniak Olsztyn: Filip Wiejek, Daniel Kwiatkowski, Mateusz Romejko oraz Tomasz Zaborowski-4, Bartosz Bartnicki-3, Marcin Wójcik-4, Łukasz Rogulski-3, Sebastian Koledziński-3, Piotr Deptuła-1, Piotr Dzido-3, Paweł Deptuła-7, Łukasz Sypniewski-0, Michał Pieczul-0, Dawid Batyra-0, Marcin Kwiatkowski-0, Artur Cieciuch-0

Tym zwycięstwem olsztynianie praktycznie zapewnili sobie udział w finałowym turnieju Mistrzostw Polski juniorów, choć należy jeszcze poczekać na wynik drugiego sobotniego spotkania. Wygrana łodzian premiuje gospodarzy i  UKS Szczypiorniak.

Nasi zawodnicy podobnie jak w piątek rozpoczęli bardzo skoncentrowani. Szczególnie podobać się mogła świetnie zorganizowana defensywa. W ciągu 20 minut rywale zdobyli zaledwie dwie bramki, my osiem i to nas w tym spotkaniu ustawiło. Goście musieli walczyć, przy tym faulować, my wykorzystywaliśmy każda okazję do kontr. W drugiej części przewaga była na tyle duża, że trener Konstanty Targoński dał pograć wszystkim. Chłopakom należą się gorące gratulacje. Tego od nich oczekiwaliśmy.

III dzień

MKS Anilana Łódź – UKS Szczypiorniak Olsztyn 22:30 (8:15)

UKS Szczypiorniak Olsztyn: Filip Wiejek, Mateusz Romejko, Daniel Kwiatkowski oraz Tomasz Zaborowski-2, Artur Cieciuch-1, Bartosz Bartnicki-1, Łukasz Rogulski-7 Sebastian Koledziński-4, Michał Pieczul-1, Piotr Deptuła-5, Piotr Dzido-1, Paweł Deptuła-8, Łukasz Sypniewski-0, Dawid Batyra-0, Marcin Kwiatkowski-0, Marcin Wójcik-0

Mocnym akcentem zakończyli turniej półfinałowi w Łodzi zawodnicy Szczypiorniaka. Olsztynianie bez najmniejszych kłopotów pokonali gospodarzy, panując nad sytuacją od pierwszej minuty. Świetnie zorganizowana obrona dała nam od razu komfort gry. Nasi szczypiorniści czuli się swobodnie, widać, że gra im sprawia przyjemność. Przez turniej półfinałowy przeszli jak burza i znaleźli się w najlepszej ósemce w Polsce. Finały odbędą się za dwa tygodnie w Szczecinie lub Końskich. Czekamy na nie z dużymi nadziejami. Oprócz sukcesu sportowego przywozimy do Olsztyna dwa wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców został Paweł Deptuła, natomiast najlepszym bramkarzem Filip Wiejek.