Półfinał OOM 2014 – Pomorze i Mazowsze nadal poza zasięgiem

Reprezentacje Warmii i Mazur w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców walczyły o udział w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Już przed wyjazdem do Płocka (dziewczęta) i Ciechanowa (chlopcy) nasze szanse wyglądały mizernie, bowiem Pomorze i Mazowsze od dawna dystansują nas w każdej grupie wiekowej. Znalazło to potwierdzenie. Oba zespoły uporały się tylko z Podlasiem, zajmując w turniejach trzecie miejsca.

I dzień (piątek)

Wieści z Płocka, gdzie walczą dziewczęta mamy skromne. Najważniejsze, że dziewczęta pokonały rywalki z Podlasia 25:16, mając zdecydowana przewagę przez całe spotkanie. Bardzo dobrze broniła bramkarka z Reszla Wioletta Pająk. W innym spotkaniu Mazowsze pokonało Pomorze różnica 6 bramek.

Chłopcy walczą w Ciechanowie. W inauguracyjnym spotkaniu wygrali z Podlasiem 24:21 (11:8). Nie był to łatwy mecz. Rywale stawiali opór, w pewnym momencie doprowadzili nawet do remisu, ale w końcówce reprezentanci Warmii i Mazur opanowali sytuacje i w końcówce spokojnie utrzymali prowadzenie.

Warmia i Mazury: Kacper Grunwald i Karol Zastawny oraz Bartosz Lachowicz-1, Mateusz Rodźko, Michał Przybysz, Adam Załuski-7, Kaceper Saraczyn-1,Damian Koprowski-2, Damian Łukasiak, Szymon Szaniawski, Patryk Buluk-4, Maciej Gauden-5, Karol Kosiński-2, Tomasz Pasymowski-2

W innym spotkaniu Mazowsze wygrało po zaciętej walce z Pomorzem 35:34 (16:16)

II dzień (sobota)

Dziewczęta z Warmii i Mazur przegrały z Pomorzem 15:24, ale pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie. Po słabym początku (1:4) szybko uporządkowały szyki. Wyrównały na 4:4 i do 37 minuty trwała zacięta walka, gdzie żadna ze stron nie potrafiła uzyskac wiekszej przewagi. Dopiero w końcówce faworytki z Pomorza zdobyły kilka bramek z rzędu i nasze reprezentantki nie  potrafiły juz odpowiedzieć. Ta porażka raczej przekreśla szanse. Zresztą niedzielny przeciwnik – Mazowsze prezentuje się bardzo dobrze. W sobotę pokonal Podlasie różnica 18 bramek

Chłopcy przegrali z Pomorzem 23:33 (6:15), a o wysokiej porazce zadecydowała pierwsza częśc meczu. Rywale szybko odskoczyli na duży dystans, w drugiej części kontrolowali przebieg wydarzeń. W innym meczu Mazowsze pokonało Podlasie 48:12. Awans Mazowsza i Pomorza jest raczej pewny.

Warmia i Mazury: Kacper Grunwald i Karol Zastawny oraz Bartosz Lachowicz-3, Mateusz Rodźko, Michał Przybysz-1, Adam Załuski-7, Kacper Saraczyn-1,Damian Koprowski, Damian Łukasiak, Szymon Szaniawski, Patryk Buluk-2, Maciej Gauden-4, Karol Kosiński-4, Tomasz Pasymowski-1

III dzień (niedziela)

W ostatnim meczu dziewczeta z Warmii i Mazur przegrały po dobrym spotkaniu z Mazowszem 27:30 (14:18). I znów trzeba naszą reprezentację pochwalić za sporo udanych akcji, a przede wszystkim walkę do końca. Oczywiście nie mieliśmy już szans na awans, ale drużyna walczyła do końca o jak najlepszy wynik. Porażka różnicą trzech bramek z Mazowszem wstydu nie przynosi. Szkoda, że w składzie zabrakło reszelanki Igi Wicińskiej, która, wystepujac na środku rozegrania dobrze kieruje spełnia kluczową role, a poza tym jest skuteczna snajperka. Pecha miała druga bramkarka Barbara Łojek. Przed pierwszym meczem doznała kontuzji i cały turniej przesiedziała na trybunach.

Skład zespołu i zdobyte bramki w turnieju:

bramkarka: Wioletta Pająk oraz Jagoda Kazimierzak (18), Daria Gawda (10), Julia Kruszewska (10), Paulina Talarek (8), Kornelia Małecka (4), Paulina Gorlik (2), Amelia Chrześcijańska (2), Julia Kania (12), Agata Murawiec (1), Julia Szulc (0), Karolina Piórkowska (0).

Trzon kadry stanowiły zawodniczki Truso Elbląg, jedynie Wioletta Pająk i Kornelia Małecka grają w Orliku Reszel.

Kolejnośc w turnieju

1 Mazowsze  3  6

2 Pomorze 3  4

3 Warmia i Mazury 3  2

4 Podlasie  3  0

Chłopcy w ostatnim meczu przegrali z Mazowszem 26:40 (17:16). W pierwszej części zespół z Warmii i Mazur zagrał doskonale i skarcił faworyta. Rozdrażniony rywal pokazał klase po przerwie i uzyskał juz wyraźną przewagę. Szkoda, że nasi zawodnicy nie zagrali w sobotę  Pomorzem na takim poziomie jak w niedzielę w pierwszej części meczu, ale oczywiście to tylko pobożne życzenia. Jednym slowem byly przebłyski dobrej, skutecznej gry, ale  żeby mysleć o sukcesie taki poziom trzeba trzymac przez cały mecz.

Warmia i Mazury: Kacper Grunwald i Karol Zastawny oraz Bartosz Lachowicz-2, Mateusz Rodźko, Michał Przybysz-2, Adam Załuski-8, Kacper Saraczyn-1,Damian Koprowski, Damian Łukasiak, Szymon Szaniawski-1, Patryk Buluk-5, Maciej Gauden, Karol Kosiński-1, Tomasz Pasymowski-6

Kolejność końcowa

1 Mazowsze  3  6

2 Pomorze  3  4

3 Warmia i Mazury  3  2

4 Podlasie 3  0

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg Jedynka Morąg Morąg Olsztyn piłka ręna Szczypiorniak Olsztyn Truso Elbląg

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x