Półfinały OOM 2021 – Awans dziewcząt z Warmii i Mazur to duży sukces, chłopcy odpadli

Fot. MTS Giżycko facebook
W weekend (6/7 lutego) odbywały się półfinałowe turnieje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej. Reprezentacje województw dziewcząt i chłopców (rocznik 2006) rywalizowały w czterech grupach po cztery zespoły. Dwa najlepsze uzyskały awans.  Dziewczęta z Warmii i Mazur odniosły duży sukces i zagrają w finałach OOM W premierze przegrały z Lubelskim 17:19 (8:11), ale pokonały Pomorskie 23:18 (16:13) i Podlasie 22:16 (12:9). Chłopcy po porażkach z Pomorzem 21:28 i Mazowszem 15:40 stracili szansę. W niedzielę pokonali Podlasie 28:17 (13;10).

Dziewczęta (Kwidzyn)

Sobota (6 lutego)

Lubelskie – Warmińsko-Mazurskie 19:17 (11:8).

Zespół Warmii i Mazur przegrał niestety na własne życzenie. Do przerwy (grano 2x 20 minut) nasze reprezentantki bardzo dobrze realizowały swój plan uzyskały przewagę, wydawało się, że kontrolują to spotkanie. Po zmianie różnica wzrosła nawet do czterech trafień. Na finiszu zaprzepaściły jednak cały dorobek. Seria błędów plus nie wykorzystany rzut karny pozwoliły rywalkom przejąć inicjatywę i w efekcie zwyciężyć. A był to dla nas kluczowy mecz w grupie. Czeka nas bardzo trudna potyczka z Pomorzem, w której nie jesteśmy faworytem. Ale trzeba walczyć, tym bardziej, że konsultacjach dziewczęta pracowały bardzo ciężko.

Pomorskie – Podlaskie 23:8 (10:4)

Podlaskie – Lubelskie 11:21 (6:11)

Pomorskie – Warmińsko-Mazurskie 18:23 (13:16)

Dziewczęta z Warmii i Mazur sprawiły miłą niespodziankę. Bardzo rzadko w przeszłości wygrywaliśmy z tym rywalem. Ale już w porannym meczu z Lubelskim nasze zawodniczki grały dobrze, po prostu zawaliły końcówkę. Wyciągnęły wnioski, w drugim spotkaniu były przez pełne 40 minut skoncentrowane i efekty są znakomite. Dyktowały warunki, nie dały się zaskoczyć. Oby w spotkaniu z Podlasiem wypadły podobnie, a wówczas znajdziemy się w czołowej ósemce w Polsce.

Niedziela (7 lutego)

Warmińsko-Mazurskie – Podlaskie 22:16 (12:9)

MTS Giżycko: Magda Krauklis, Zuzanna Górska, Maja Zawadka-1, Gabriela Muskała-4, Patrycja Flis-1, Oliwia Sobczak-1, Oliwia Siedlecka-1, Zofia Szudra-Roszko-6, Dominika Kosakowska-1, Nikola Jurek-4, Maja Jeglińska-3, Oliwia Mikulewicz, Aleksandra Gibert, Lilia Lewczyk. Martyna Tylenda.

Zawodniczki Warmii i Mazur tym razem wystąpiły w roli faworytek i z zadania wywiązały się bez zarzutu. Cały czas prowadziły z bezpieczną przewagą, nie było więc żadnych problemów w końcówce. W tym turnieju zaprezentowały się bardzo korzystnie i na dobrą sprawę powinny zakończyć tę imprezę bez punktowych strat. Krótki epizod w meczu z Lubelskim był ostrzeżeniem, z którego szybko wyciągnięto wnioski i cel sportowy osiągnięto. Biorąc pod uwagę potencjał piłki ręcznej w Lublinie i na Pomorzu awans Warmii i Mazur można traktować jako niespodziankę. Odpowiedzialny za przygotowanie dziewcząt do turnieju trener Andrzej Paszkiewicz jednoznacznie stwierdził, że wierzył w awans. Jego podopieczne od wielu tygodni pracują bardzo ciężko, i systematyczni, a efekty są widoczne. Jak już informowaliśmy w Giżycku powstało regionalne centrum piłki ręcznej i chyba można z tym ośrodkiem wiązać duże nadzieje.

Pomorskie – Lubelskie 15:16 (9:10)

Kolejność w turnieju

1 Lubelskie 3  8  56:43

2 Warmińsko-Mazurskie 3  6  62:53

3 Pomorskie  3  3  56:47

4 Podlaskie 3  0  35:66

Warmińsko-Mazurskie

Górska Zuzanna (UKS SP Rozogi), Krauklis Magda (MTS Giżycko), Muskała Gabriela (MTS Giżycko), Tylenda Martyna (UKS Jaćwingowie Gołdap), Zawadka Maja (MTS Giżycko), Jeglińska Maja (MLKS Czarni Olecko), Siedlecka Oliwia (MTS Giżycko), Gibert Aleksandra (UKS SP Rozogi), Jurek Nikola (MLKS Czarni Olecko), Flis Patrycja (MTS Giżycko), Pucia Paulina (MTS Giżycko), Kosakowska Dominika (MLKS Czarni Olecko), Mikulewicz Oliwia (MTS Giżycko), Sobczak Oliwia (MLKS Czarni Olecko), Szudra – Roszko Zofia (MTS Giżycko), Lewczyk Lilia (MTS Giżycko)

Chłopcy (Warszawa)

Sobota (6 lutego)

Pomorskie – Warmińsko-Mazurskie 28:21 (15:13)

Warmińsko-Mazurskie: Maciej Kowalczyk, Paweł Lewczyk-2, Maciej Samotyha-1, Brajan Szmidt, Kornel Kiełczykowski-1, Hubert Kaczmarek-3, Robert Uranowski, Filip Jaremus-1, Maciej Pryk-1, Mikołaj Kochański-5, Jan Kamiński, Szymon Borys-7, Aleksander Kania

Niespodzianki nie było, choć pierwsza część była bardzo wyrównana i podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego trzymali się dzielnie. Niestety, po przerwie nastąpił okres słabszej gry , przyplątała się do tego kara i przeciwnicy bezwzględnie to wykorzystali. Odskoczyli na bezpieczny dystans i już do końca panowali nad sytuacją. Reprezentacja Warmii i Mazur próbowała odrobić straty, ale bezskutecznie, tym bardziej, że znów grali w osłabieniu. Przed nami jeszcze w sobotę mecz z Mazowszem, w którym jednak faworytem będą gospodarze.

Mazowieckie – Podlaskie 39:16 (20:6)

Podlaskie – Pomorskie 12:48 (5:26)

 Mazowieckie – Warmińsko-Mazurskie 40:15 (19:6)

Warmińsko-Mazurskie: Maciej Kowalczyk, Paweł Lewczyk, Maciej Samotyha, Brajan Szmidt-1, Kornel Kiełczykowski-8, Hubert Kaczmarek-3, Robert Uranowski, Filip Jaremus, Maciej Pryk, Mikołaj Kochański, Jan Kamiński-1, Marcel Jurewicz, Oskar Witczak-2, Szymon Borys, Aleksander Kania

Przewaga Mazowsza ogromna. Zwłaszcza w pierwszych minutach reprezentacja Warmii i Mazur dała się zdominować, później było nieco lepiej, ale nie na tyle by uniknąć bardzo wysokiej porażki.

Niedziela (7 lutego)

Warmińsko-Mazurskie – Podlaskie 28:17 (13:10)

Warmińsko-Mazurskie: Maciej Kowalczyk, Paweł Lewczyk-1, Maciej Samotyha, Brajan Szmidt-2, Kornel Kiełczykowski-7, Hubert Kaczmarek-3, Robert Uranowski-2, Filip Jaremus, Maciej Pryk, Mikołaj Kochański-5, Jan Kamiński, Marcel Jurewicz, Oskar Witczak-1, Szymon Borys-4, Tobiasz Łabieniec-3, Aleksander Kania

Był to mecz o trzecie miejsce w turnieju, które w efekcie zajęliśmy, ale nie zmienia to faktu, że reprezentacja zawiodła oczekiwania. Awans był wprawdzie „zarezerwowany” dla Pomorza i Mazowsza, nie mniej konfrontacje z tymi drużynami pokazały, że jesteśmy daleko. Z drugiej strony niektóre klubowe zespoły z Warmii i Mazur w turniejach towarzyskich odgrywają czołową rolę. Czyżby więc problem tkwił w doborze zawodników?

Mazowieckie – Pomorskie 22:19 (6:9)

Tabela

1 Mazowieckie  3  9  101:50

2 Pomorskie 3  6  94:55

Warmińsko-Mazurskie 3  2  64:85

Podlaskie 2  0  45:115

Warmińsko-Mazurskie

Lewczyk Paweł (MOSiR Kętrzyn), Kiełczykowski Kornel (MOSiR Kętrzyn), Samotycha Maciej (MOSiR Kętrzyn), Witczak Oskar (MOSiR Kętrzyn), Borys Szymon (MDK Pasja Bartoszyce), Jurewicz Marcel MDK Pasja Bartoszyce), Jaremus Filip (KS „Szczypiorniak” Olsztyn), Kaczmarek Hubert (KS „Szczypiorniak” Olsztyn), Kamiński Jan (KS „Szczypiorniak” Olsztyn), Kania Aleksander (KS „Szczypiorniak” Olsztyn), Kochański Mikołaj (KS „Szczypiorniak” Olsztyn), Kowalczyk Maciej (KS „Szczypiorniak” Olsztyn), Łabieniec Tobiasz ( KS „Szczypiorniak” Olsztyn), Pryk Maciej (KS „Szczypiorniak” Olsztyn), Szmidt Brajan (KS „Szczypiorniak” Olsztyn), Uranowski Robert (KS „Szczypiorniak” Olsztyn)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

bartoszyce Elbląg giżycko Gołdap Kętrzyn Olecko Olsztyn pilka ręczna rozogi sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
6 lutego 2021 19:46

Proponuje dla trenera kadry wojewodzkiej z Olsztyna przejsc od nowa kurs trenerski,bo szkoda młodzieży dla takiego trenera bez honoru i ambicji.Dlatego sie nie dziwie ze mlidzicy z Olsztyna graja jak graja.
Żenada.

pasja
pasja
8 lutego 2021 07:47

Trafny komentarz pana redaktora na temat kadry młodzików, gdyby do kadry zostało powołanych więcej zawodników mdk bartoszyce, to mecz z pomorzem byłby wygrany, kadra powinna się opierać na zawodnikach z kętrzyna i bartoszyc, to te drużyny są poza zasięgiem pozostałych drużyn w lidze, trener kadry z olsztyna tylko skompromitował warmińsko-mazurską kadrę wojewódzką swoim promowaniem słabych zawodników z olsztyna. Jestem przekonany że gdyby kadrę prowadził trener klimko z bartoszyc z trenerem tyszka z kętrzyna to by nawet wygrali z mazowszem, szkoda tylko potencjału kilku zawodników z bartoszyc którzy zostali bardzo skrzywdzeni przez brak powołań kosztem słabiutkich zawodników z olsztyna.

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x