Półfinały Pucharu ZPRP młodzików 2013 – Moi chłopcy nie sa brutalami, a dostali 44 minuty kar – mówi trener Jedynki

Szczypiorniści UKS Jedynka Morąg  i MKS Truso Elbląg  reprezentowali nas w turniejach półfinałowych o Puchar ZPRP. Obie ekipy nie odegrały większej roli zajmując ostatnie miejsca. O ile Truso znane jest w światku piłki ręcznej, o tyle dla Jedynki Morąg był to debiut w tak poważnej imprezie. Grając u siebie z potentatami morążanie walczyli z wielką ambicją, byli bliscy pokonania Conrada Gdańsk. W niedzielnym meczu z Agrykolą zostali surowo potraktowani przez sędziów, którzy wlepili im 22 kary 2-minutowe. W tej sytuacji wynik 18:30 i tak można uznac za przyzwoity.

Grupa C – organizator – MKS Sambor Tczew

1. MKS Sambor Tczew

2. KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka

3. MKS Truso Elbląg

4. UKS Nike Ciechanów

03.05.2013 r. (piątek)

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – MKS Truso Elbląg 30:30 (16:17)

MKS Truso Elbląg: Sebastian Pęzik, Sylwester Wiśniewski, Karol Zastawny oraz Sebastian Boniecki, Dawid Cyrson-1, Norbert Kłódka-1, Sebastian Kokoszka, Marcin Kowieski, Bartłomiej Lachowicz-6, Damian Pawelec-3, Dawid Ręczkowski, Wojciech Rożentalski-2, Piotr Ruciński, Mateusz Szlachcikowski, Filip Wagasewicz-7, Adam Załuski-10. Trener. Zygmunt Narbuntowicz.

Statystyki bramkowe podamy jutro. Elblżąnie powinni to spotkanie wygrać. Po kwadransie prowadzili 11:6 i wydawało sie, że tak będzie wyglądał ten mecz. Niestety z każdą minuta Truso gralo slabiej, a przeciwnicy lepiej. Mimo wszystko jeszcze w końcówce była duża szansa na zwycięstwo. Na niespełna trzy minuty przed końcem prowadziliśmy 30:28. Zawodnik Truso powędrował jednak na dwie minuty, a rywale doprowadzili do wyrównania. Szkoda bo to skomplikowało sytuacje.

MKS Sambor Tczew –UKS Nike Ciechanów 29:32 (13:17)

04.05.2013 r. (sobota)

UKS Nike Ciechanów – KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 41:24 (23:13)

MKS Sambor Tczew – MKS Truso Elbląg 31:11 (19:5)

MKS Truso Elbląg: Sebastian Pęzik, Sylwester Wiśniewski, Karol Zastawny oraz Sebastian Boniecki-1, Dawid Cyrkon-1, Norbert Kłódka, Sebastian Kokoszka-1, Marcin Kowieski, Bartłomiej Lachowicz-2, Damian Pawelec, Dawid Ręczkowski, Wojciech Rożentalski-1, Piotr Ruciński, Mateusz Szlachcikowski, Filip Wagasewicz-1, Adam Załuski-4. Trener. Zygmunt Narbuntowicz.

Nadzieje zostały rowiane błyskawicznie. Od początku gospodarze uzyskali olbrzymią przewagę i zanosiło sie na rekordowy pogrom Truso. Na szczęście w drugiej połowie elblążanie zagrali trochę lepiej, Sambor trochę gorzej i skończyło sie na 20 bramkach różnicy. Niestety, to prawdziwa przepaść. Tyle nas dzieli od mocnych krajowych drużyn

05.05.2013 r.(niedziela)

MKS Truso Elbląg – UKS Nike Ciechanów 22:32 (13:18)

MKS Truso Elbląg: Sebastian Pęzik, Sylwester Wiśniewski, Karol Zastawny oraz Sebastian Boniecki, Dawid Cyrkon, Norbert Kłódka, Sebastian Kokoszka-3, Marcin Kowieski, Bartłomiej Lachowicz, Damian Pawelec-2, Dawid Ręczkowski-2, Wojciech Rożentalski, Piotr Ruciński-1, Mateusz Szlachcikowski, Filip Wagasewicz-5, Adam Załuski-9. Trener. Zygmunt Narbuntowicz.

W 4 minucie elblążanie prowadzili 4:0, ale sensacji w tym meczu być nie mogło. Nike należy dościsłej czołówki krajowej, o czym świadczy zdobycie mistrzostwa Mazowsza. Szczypiorniści z Ciechanowa opanowali sytuacje i wygrali spotkanie pewnie, ale Truso zaprezentowało się w niedzielę duzo lepiej niz w poprzednich potyczkach. Nie zmnienia to faktu, że w tym towarzystwie o awansie nie mogło być mowy.

MKS Sambor Tczew – KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 30:24 (13:10)

4. SKF Wisła Płock

UKPR Agrykola Warszawa – UKS Conrad Gdańsk 28:25 (15:17)

UKS Jedynka Morąg – SKF Wisła Płock 13:29 (7:10)

UKS Jedynka Morąg I : Grunwald Kacper, Bartnicki Janusz, Marchalewski Kacper ,Gauden Maciej , Sałak Mateusz-2, Łukasiak Damian-1 , Kowalski Radosław , Buluk Patryk-5 , Kieszkowski Kacper, Kosiński Karol-4 , Szaniawski Szymon , Koprowski Damian-1 , Rodźko Mateusz , Cheński Karol , Kłosowski Damian. Trener: Krzysztof Farjaszewski

Oczywiście morążanie w konfrontacji z Wisłą Płock nie mieli większych szans, ale przystapili do meczu bez respektu i w pierwszej części jak mogli utrudniali zycie rywalom. Duzo biegali, agresywnie bronili, co gościom rzeczywiście stwarzało problemy, stąd niezły wynik 7:10. Taki styl kosztował gospodarzy dużą stratę sił i po przerwie z minuty na minutę przeciwnicy mieli coraz wiecej swobody. To oczywiście pozwalało im na skuteczne rozgrywanie akcji, zarówno w ataku pozycyjnym jak i w kontrze. Skończyło sie na 16 bramkach różnicy. To dużo, ale nie ma mowy o kompromitacji. Jedynka zagrała dobrze jak na swoje mozliwości, a chlopcy dali z siebie wszystko. Tego od nich oczekiwalismy, bo o zwycięstwie z takim rywalem nie było mowy.

SKF Wisła Płock – UKPR Agrykola Warszawa 24:22 (15:13)

UKS Jedynka Morąg – UKS Conrad Gdańsk 18:21 (9:9)

UKS Jedynka Morąg  : Grunwald Kacper, Bartnicki Janusz, Marchalewski Kacper ,Gauden Maciej-3 , Sałak Mateusz-, Łukasiak Damian-1 , Kowalski Radosław-1 , Buluk Patryk-7 , Kieszkowski Kacper, Kosiński Karol-4 , Szaniawski Szymon , Koprowski Damian-2 , Rodźko Mateusz , Cheński Karol , Kłosowski Damian. Trener: Krzysztof Farjaszewski

Gospodarze byli bliscy sprawienia niespodzianki. Przez większość spotkania nieznacznie prowadzili i zwycięstwo było w zasięgu. Gdańszczanie dogonili morążan dopiero na pięć minut przed końcem meczu. Zadecydowała większa siła fizyczna i ogranie. Najważniejsze, że szczypiorniści Jedynki przystąpili do meczu bez respektu, z piątkowej porażki nie robili tragedii tylko wyciągnęli wnioski i starali się cały czas walczyć. Mamy nadzieje, że podobne walory zaprezentują w ostatniej potyczce z bardzo mocna Agrykolą.

UKS Conrad Gdańsk – SKF Wisła Płock 24:23 (11:8)

UKS Jedynka Morąg – UKPR Agrykola Warszawa 18:30 (7:11)

UKS Jedynka Morąg : Grunwald Kacper, Bartnicki Janusz, oraz Marchalewski Kacper, Gauden Maciej-2 , Sałak Mateusz, Łukasiak Damian-2 , Kowalski Radosław, Buluk Patryk-3, Kieszkowski Kacper-1, Kosiński Karol-5 , Szaniawski Szymon-3 , Koprowski Damian-2 , Rodźko Mateusz , Cheński Karol , Kłosowski Damian. Trener: Krzysztof Farjaszewski

Morążanie przesiedzieli na ławce kar 44 minuty. Bywały momenty, że w polu grało tylko dwóch zawodników Jedynki i jakos trzeba było to przetrwać. Goście otrzymali szęśc kar po dwie minuty i juz ten element zdeterminował przebieg spotkania i końcowy rezultat. Oczywiście Agrykola jest zespołem na tyle mocnym, że poradziłaby sobie w „normalnych” okolicznościach, ale z pewnością morążanie uzyskaliby lepszy wynik. Trener Jedynki nie ukrywał swego rozczarowania postawą sędziów, twierdząc, że jego chlopcy podjęli walkę, ale przecież nie sa brutalami i przynajmniej polowa kar była co najmniej wątpliwa. Szczypiorniści z Morąga mieli okazje spotkać się z krajową czołówka i choc przegrali zapewne tę lekcję zapamietają. Mamy nadzieję, że wyciągna z niej wnioski na przyszłość.

1 Wisła Płock  3  4  74:59 (+1)

2 Agrykola Warszawa 3  4  80:67 (+1)

3 Conrad Gdańsk  3  4  70:69 (-2)

4 Jedynka Morąg  3  0  49:80