Porażka Warmii w Płocku – Scenariusz łatwy do przewidzenia

Przy aktualnej formie i możliwościach zwycięstwo piłkarzy ręcznych Warmii AndersGroup Społem w Płocku graniczyłoby z cudem. Cudu oczywiście nie było, choć przez kilka początkowych minut zaiskrzyła nadzieja na stoczenie wyrównanego boju. Wkrótce jednak gospodarze przejęli pełna kontrolę nad meczem, z każdą chwila zwiększali przewagę i ostatecznie wygrali z Warmią wysoko 35:24 (18:14).

Warmia AndersGroup Społem Olsztyn: Sebastian Sokolowski, Paweł Ćwikliński-4, Mateusz Kopyciński-1, Michał Bartczak-3, Marcin Malewski-0, Mateusz Jankowski-1, Szymon Hegier-0, Damian Moszczyński-3, Mariusz Gujski-2, Tomasz Garbacewicz-3, Sebastian Rumniak-3, Michał Nowak-1, Michał Krawczyk-3

Scenariusz tego spotkania był raczej łatwy do przewidzenia. Mimo powrotu do zespołu Warmii najlepszego snajpera Damiana Moszczyńskiego olsztynianie z wyjątkiem pierwszych minut nie stanowili dla gospodarzy większego zagrożenia. Niestety nadal w ofensywie nie mamy wiele do zaproponowania, a bramki zdobywamy głównie po indywidualnych akcjach.

W pierwszej części gra Warmii wyglądała nawet przyzwoicie, ale w końcówce gdy między słupkami bramki Wisły stanął  Morten Seier olsztynianie rzucali i źle i Duńczyk odbijał prawie wszystkie piłki.. Tak się zrodziła przewaga, która dała gospodarzom komfort gry po przerwie.

Przez pierwsze dziesięć minut drugiej połowy podopieczni trenera Malinowskiego zdobyli zaledwie jedną bramkę i choć Wisła niczym szczególnym nie imponowała zwiększyła dystans. Ostatecznie gospodarze wygrali bardzo wysoko 35:24, a mecz oprócz kilku fajerwerków technicznych, na które przy takim wyniku można było sobie pozwolić, nie przyniósł żadnych emocji.

Niestety, Warmia nadal jest w kryzysie, a przed nią bardzo ciężki serial, w którym o punkty będzie bardzo trudno.