Porażki olsztyńskich II-ligowców – W Gryfinie była walka

Nie powiodło się olsztyńskim II-ligowcom w tej serii spotkań, ale zadanie mieli wyjątkowo trudne. WBS Bank Szczypiorniak przegrał na własnym boisku z Pomezania Malbork 24:39 (11:17), natomiast AZS UWM uległ w Gryfinie Energetykowi 28:36 (17:17). Trafiliśmy na mocne zespoły, które akurat w tym dniu były w dobrej dyspozycji.

Energetyk Gryfino – AZS UWM Olsztyn 36:28 (17:17)

AZS UWM Olsztyn: Piotr Uściński, Mateusz Gawryś oraz Patryk Biliński-0, Piotr Wiśniewski-2, Piotr Pstrągowski-4, Patryk Terlecki-2, Adrian Wojciechowski-6, Adam Ziarnicki-0, Kamil Rykowski-0, Tomasz Łazicki-0, Łukasz Kowalczyk-3, Szymon Wierzbcki-0, Radosław Dzieniszewski-9, Michał Osiński-2.

Wprawdzie końcowy rezultat sugeruje dominacje gospodarzy, ale wcale tak nie było. W pierwszej części to akademicy dyktowali warunki prowadząc nawet trzema bramkami, Dopiero po kwadransie Energetyk zaczął odrabiać straty i pierwsza część zakończyła się remisem.

Tuż po przerwie znów nastąpił dobry okres gry, odzyskaliśmy prowadzenie, ale niestety mieliśmy kilkuminutowy przestój, który zaważył na końcowym wyniku. Gospodarze zdobyli sześć bramek pod rząd, my nie odpowiedzieliśmy i nie było już szans by zmienić losy spotkania. Być może wpływ na ten kiepski okres gry miała wielogodzinna podróż (około 500 km), ale oczywiście żadne usprawiedliwienie nie zastąpi punktów.

W ostatnich minutach olsztynianie wiele ryzykowali, chcąc jeszcze zdobyć kolejne bramki, ale narażali się na kontry. W sumie gdyby nie fatalny moment spotkanie mogło być otwarte do końca.

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn – Pomezania Malbork 24:39 (11:17)

WBS Bank Szczypiorniak: Łukasz Zakreta, Arkadiusz Dudek, Maciej Koledziński oraz Paweł Eichler-2, Bartosz Idzikowski-11, Łukasz Kozakiewicz-2, Sebastian Koledziński-1, Łukasz Sypniewski-4, Piotr Dzido-1, Paweł Deptuła-2, Dawid Batyra-1, Piotr Deptuła-0, Marcin Sajkowski-0, Tomasz Zaborowski-0.

Olsztynianie prowadzili w tym spotkanie tylko w pierwszych minutach (3:1). Rywale szybko opanowali sytuację i w dalszej części meczu potwierdzili, że są zespołem ścisłej czołówki. Przewaga w doświadczeniu i sile fizycznej gości była ogromna. Nawiązanie wyrównanej walki okazało się niemożliwe. W sumie więc porażka różnicą 15 bramek nie jest kompromitująca, ale w pełni oddaje układ sił na boisku.