Powtórka Szczypiorniaka z Gryfina – Energetyk za mocny też dla akademików

Olsztyńscy II-ligowcy rozegrali w ten weekend podwójną dawkę spotkań. Ze względu na odległość zarówno Szczypiorniak jak i AZS UWM połączyli wyjazdy do Gryfina i Koszalina. Dla Szczypiorniaka była to wyprawa zupełnie nieudana. Po porażce z Energetykiem w niedzielę (14 października) podopieczni trenera Mieczysława Nowaka doznali drugiej porażki, tym razem w Koszalinie z Gwardią 19:28 (11:15). Podobnie jak w sobotę zagrali słabo, z dużą liczbą błędów. Bez zdobyczy punktowej zostali też zawodnicy AZS UWM, którzy przegrali tym razem w Gryfinie 23:29 (12:16)

 

Gwardia Koszalin – WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn 28:19 (15:11)

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn: Łukasz Zakreta i Arkadiusz Dudek oraz Maciej Malinowski-2, Tomasz Zaborowski-3. Krzysztof Kowalski-1, Marcin Wójcik-4, Łukasz Kozakiewicz-3, Rafał Pedynkowski-11, Sebastian Koledziński-1, Artur Cieciuch-0, Piotr Dzido-4.

Powtórzyła się historia z poprzedniego dnia. Mało skoncentrowani olsztynianie popełnili zbyt dużo błędów technicznych, a ze strat gospodarze przeprowadzili kontry bezlitośnie punktując. W zasadzie gwardziści nie byli zagrożeni, wysokie prowadzenie nie wpłynęło na atrakcyjność widowiska. Słabsza postawę Szczypiorniaka można oczywiście usprawiedliwić młodym wiekiem zawodników, ale z każdej porażki należy wyciągać wnioski, a tego zabrakło. Inna sprawa, że Energetyk i Gwardia to rywale z wyższej półki II ligi i w następnych kolejkach powinno być dużo lepiej.

Energetyk Gryfino – AZS UWM Olsztyn 29:23 (16:12)

AZS UWM Olsztyn: Piotr Uściński, Mateusz Kojtych oraz Patryk Biliński-6, Robert Nalewajek-0, Patryk Terlecki-2, Maciej Rugień-0, Adam Ziarnicki -2, Łukasz Olszewski-2 Kamil Nogal-2, Marcin Prorok-4, Szymon Wierzbicki-2, Bartosz Bonk-2, Adam Barczak-1

Zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy prowadzili przez cały mecz. Akademicy mogli pokusić się o lepszy wynik, ale słabo rozgrywali piłkę w okresie przewagi liczebnej, w obronie też zabrakło agresji. W sumie daleka wyprawa bez efektów punktowych, ale z bagażem nowych doświadczeń, tak potrzebnych kortowianom w dalszej części rozgrywek.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x