Premiera w II lidze – Trzy porażki, lepsza gra niż wyniki

W sobotę (18 września) rozpoczęły się rozgrywki II ligi (grupa pomorska) w piłce ręcznej mężczyzn. W tym sezonie mamy w tej grupie aż cztery zespoły z Warmii i Mazur. Jako pierwsi wystąpili zawodnicy UKS Jedynka KODO Morąg, którzy po twardej walce ulegli drużynie MKS Sambor Tczew 28:33. W Szczecinie  Szczypiorniak II minimalnie przegrał z Pogonią 27:28 (14:11) W niedzielę debiutant z Bartoszyc BSMS uległ akademikom  z Gdańska 22:28 (12:14). Jeziorak Iława przełożył przełożył mecz z AZS UMK Toruń na 29 września.

UKS Jedynka Kodo Morąg – MKS Sambor Tczew 28:33 (11:15)

UKS Jedynka KODO Morąg: Jakub Majek, Janusz Bartnicki, Adam Jastrzębski-3, Patryk Buluk-3, Damian Koprowski-2, Bartosz Idzikowski-5, Piotr Karwowski, Grzegorz Kozłowski-5, Patryk Golon-2, Bartosz Bartnicki, Dominik Rogala-8

Mimo porażki morążanie zasłużyli na słowa uznania. Stoczyli z faworytem wyrównane spotkanie, imponując ogromną walecznością. Gościom pod tym względem też nic nie brakowało, ale jako zespół pod względem sportowym prezentowali się lepiej i wygrali zasłużenie. Po siedmiu minutach zespół z Tczewa prowadził 5:0. I ten początek pozwolił gościom na komfort gry. Morążanie otrząsnęli się z przewagi rywali i właściwie do końca meczu trwała wyrównana walka, a przewaga bramkowa Sambora nie zwiększała się. Wysiłki gospodarzy by zmniejszyć różnicę też nie przynosiły efektu, mimo ambitnej postawy całej drużyny Jedynki KODO. Z grą więc nie było najgorzej, szkoda tylko, że morążanie dali się na początku tak zaskoczyć.

Pogoń Handball Szczecin – KS Szczypiorniak II Olsztyn 28:27 (11:14)

KS Szczypiorniak II Olsztyn: Szymon Konarzewski, Eryk Kulas-3, Dominik Ziejewski-1, Marcin Bajko, Mateusz Trawiński, Jakub Bądzelewski-4, Jakub Góralski-2, Hubert Kaczmarek, Oliwier Ptak-2, Krystian Strączek-5, Piotr Fabisiak-7,

Pierwsza część była wyrównana, końcówce olsztynianie podkręcili tempo i uzyskali przewagę (14:11). Utrzymywali ją przez kwadrans drugiej części. W 46 minucie gospodarze doprowadzili do remisu 22:22. Przez kolejne siedem minut Szczypiorniak nie zdobył bramki, Pogoń odskoczyła na 25:22 i broniła tej niewielkiej różnicy. W 50 minucie było 28:25. W ostatniej minucie olsztynianie zerwali się do desperackiego ataku, dwa razy trafili do siatki, zabrakło jednak czasu by przynajmniej doprowadzić do konkursu rzutów karnych. Debiut nie wypadł najgorzej. Musimy pamiętać, że w II lidze Szczypiorniak gra bardzo młodym składem zawodników, których celem jest przygotowanie się do rozgrywek w swojej kategorii wiekowej. Nie zwalnia to jednak z obowiązku by walczyć o zwycięstwo, a w tym spotkaniu były na to realne szanse.

BSMS Bartoszyce – AZS Fahrenheit Gdańsk 22:28 (12:14)

BSMS Bartoszyce: Maciej Gryczka, Tomasz Stankiewicz,Szymon Kanclerz-2, Hubert Działa, Kacper Habiński-3, Paweł Dzikiewicz-1, Cezary Lasota, Dominik Pałasz-6, Szymon Janowicz, Jakub Lewandowski-1, Łukasz Jurewicz, Piotr Petrykowski, Filip Tokarz, Tymoteusz Borysiuk

Po wielu latach przerwy do Bartoszyc wróciła seniorska II liga. Pod nazwą zespołu BSMS kryją się jednak nazwiska w większości młodych graczy, którzy będą występować również w rozgrywkach swoich kategorii wiekowych. Premiera, choć zakończona porażką, nie wypadła najgorzej. Gospodarze stoczyli zacięty bój, a rywale powiększyli przewagę dopiero w końcówce, kiedy młodzież musiała zaryzykować, a wtedy łatwiej o błędy. Pierwszą , historyczną bramkę na 1:0 zdobył w 2 minucie Dominik Pałasz, potem inicjatywę przejęli goście i wypracowali nieznaczną przewagę. Do przerwy było 12:14, po zmianie stron różnica utrzymywała się. W 54 minucie AZS prowadził 24:22 i gospodarze musieli zagrać agresywniej. Przeciwnicy byli na to przygotowani , nie dali sobie rzucić bramki, a sami jeszcze cztery razy trafili do siatki.