Premiera Warmii bez punktów – Kto ma ciągnąć ten wózek?

Piłkarze ręczni Warmii Olsztyn o kilka dni wcześniej zainaugurowali rozgrywki I ligi. Spotkali się z Sokołem Vertexem Kościerzyna w Uranii już w środę (12 września), ale nie była to udana premiera. Gospodarze ulegli gościom z Kaszub 26:28 (11:12) i choć wielkich oczekiwań nie mieliśmy zagrali bardzo przeciętnie. Dotyczy to szczególnie zawodników z większym doświadczeniem ogranych w superlidze. To oni, przynajmniej w pierwszym okresie konsolidacji drużyny, powinni ciągnąć ten wózek. Tymczasem najlepsze wrażenie sprawiali: Radosław Dzieniszewski, Łukasz Kowalczyk i momentami Mateusz Gawryś. Porażka jak najbardziej zasłużona, mogła być znacznie wyższa.

 

Warmia Olsztyn – Sokół Vertex Kościerzyna 26:28 (11:12)

Warmia Olsztyn: Wojciech Boniecki, Mateusz Gawryś oraz Arkadiusz Galewski-1, Karol Królik-0, Łukasz Kowalczyk-3, Radosław Dzieniszewski-6, Oskar Kempiński-1, Szymon Hegier-1, Jacek Zyśk, Bartosz Wuszter-3, Tomasz Garbacewicz-2, Mateusz Kostrzewa-0, Mateusz Kopyciński-0, Paweł Deptuła-1, Marcin Malewski-5

Po pierwszej części wydawało się, że olsztynianie mogą pokusić się o pierwsze punkty. Gra była wyrównana. Sporo bramek rzucił debiutujący na zapleczu superligi Radosław Dzieniszewski, choć w ważnym momencie nie wykorzystał rzutu karnego. Nie wyglądało to jednak tak źle, obrona była dość szczelna, w każdym razie druga polowa zapowiadała się interesująco.

Pierwsza bramkę strzelili w niej warmiacy wyrównując na 12:12 i niestety za chwile nastąpił słaby okres gry zarówno w obronie jak i w araku. Goście odskoczyli i dystans utrzymywali już do samego końca. Na kilka minut przed końcem prowadzili już pięcioma bramkami i ich zwycięstwo było przesądzone. Zmniejszenie strat przez gospodarzy nastąpiło w momencie podwójnego osłabienia, ale było już za późno by odwrócić losy spotkania.

Zasłużony sukces szczypiornistów z Kościerzyny, w czym największa zasługa liderów tej drużyny: Ringwelskiego i Reichela.

{AdmirorGallery}vertex{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x