Prezentu pod choinkę nie było – Lanie w Mielcu

Nadzieje na kolejne wyjazdowe zwycięstwo mieliśmy do 20 minuty. Warmia grała przyzwoicie, nawet prowadziła, ale wynik oscylował wokół remisu. Potem było coraz gorzej, a w drugiej części fatalnie. W ostatnim przedświątecznym występie Warmia AnderGroup Olsztyn przegrała w Mielcu ze Stalą 29:36 (13:16)

SPR BRW Stal Mielec : Warmia Anders Group Spolem Olsztyn 36 : 29 (16 : 13)

Stal: Lipka, Wolański – Albin, Janyst 10, Sobut 7, Szpera 6, Babicz 3, Kubisztal 3, Gawęcki 1, Chodara 6, Krzysztofik

Kary: 10 min (w tym czerwona z gradacji kar)

Warmia: Sokołowski, Boniecki – Ćwikliński 4, Moszczyński 3, Jankowski 1, Gujski 3, Molenda, Kopyciński 4, Bartczak 6, Rumniak 1, Nowak 5, Krawczyk, Malewski 2, Garbacewicz

Kary: 6 min.

Olsztynianie rozpoczęli nieźle od prowadzenia 2:0, potem 4:2. W tym okresie znakomicie grał Michał Bartczak, który panował na prawym skrzydle i zdobywał bramki. Gospodarze szybko wyciągnęli wnioski, skorygowali obronę i okazało się, że repertuar olsztynian jest bardzo ubogi. Jeszcze w 20 minucie był remis 11:11, ale z każdą chwilą inicjatywę przejmowali mielczanie. Podwyższyli defensywę i goście nie potrafili sobie z tym poradzić. Coraz więcej strat, przechwytów rywali musiały przynieść przykre konsekwencje. Już do przerwy Stal uzyskała trzybramkową przewagę, a mogło być więcej gdyby nie skuteczne interwencje Wojciecha Bonieckiego, który zastąpił Sebastiana Sokołowskiego.

Pierwsze dziesięć minut po zmianie stron okazało się decydujące. Gospodarze wykorzystując szybkość swoich zawodników i pasywną obronę Warmii powiększyli dystans do 9 bramek i było właściwie po meczu.

Ostatnie fragmenty to już czekanie na syrenę, która oznaczała rozbrat z ligowym szczypiorniakiem aż do lutego. Na tę przerwę w znacznie lepszych nastrojach zeszli z boiska mielczanie, zespół bez wielkich nazwisk, ale bardzo ambitny, szybki i zdecydowany.