Przedbiegi przed superligą – Za nonszalancję trzeba płacić…

W Nidzicy zakończył się dwudniowy turniej piłkarzy ręcznych z udziałem drużyn polskiej superligi i czołowego zespołu litewskiego Sviesa Wilno. Wprawdzie do inauguracji rozgrywek pozostało jeszcze sporo czasu, ale obsada imprezy jest bardzo mocna i stanowi swego rodzaju wykładnię układu sił. Olsztyński Traveland Społem rozpoczął turniej od…falstartu przegrywając wyraźnie ze Stalą Mielec 28:36(10:19). Drugi mecz z Nielbą został przerwany przy stanie 14:13. Olsztynianie zajęli w grupie 3 miejsce, a w turnieju piąte po zwycięstwie nad Litwinami 36:26

Piątek

Podział na grupy:

Grupa A: Traveland Społem. Stal Mielec Nielba Wągrowiec
Grupa B; MMTS Kwidzn, AZS Gorzów, Sviesa Wilno

Porażka Travelandu Społem ze Stalą Mielec 28:36(10:19) jest sporym zaskoczeniem. Przede wszystkim jej rozmiary. Olsztynianie zwłaszcza w pierwszej odsłonie zagrali bardzo słabo we wszystkich elementach i nie było już najmniejszych szans na odrobienie strat. W naszym zespole nie zawiedli nowi zawodnicy, którzy wzięli na siebie role egzekutorów, gorzej było jednak w defensywie. Trener Aleksander Malinowski musi też wykreować zawodnika, który będzie zmiennikiem Damiana Moszczyńskiego.

Bramki: Rumniak-6, Hegier-2, Gujski-1, Bartczak-4, Jankowski-5, Krawczyk-1, Malewski-2, Moszczyński-7.

W inauguracyjnym meczu AZS Gorzów pokonał Sviesę Wilno 30:28(20:15).
w trzecim meczu dnia MMTS Kwidzyn wygrał z Litwinami 35:32(19:19).

W serii popołudniowej w pierwszym spotkaniu Nielba Wągrowiec wygrała ze Stala Mielec 31:25(10:15). To stawia olsztynian w bardzo trudnej sytuacji. Muszą bardzo wysoko wygrać z Nielbą (minimum 7 bramkami) by awansować do półfinału. W II grupie AZS Gorzów pokonał MMTS Kwidzyn 31:27(18:15) i oba te zespoły awansowały do półfinałów:

1 AZS Gorzów Wlk. 2 4
2 MMTS Kwidzyn 2 2
3 Sviesa Wilno 2 0

Ostatnie spotkanie dnia Travelandu Społem z Nielbą Wągrowiec trwało tylko 32 minuty. Nawierzchnia była ciągle wilgotna i groziło to kontuzjami, trenerzy zadecydowali więc o przerwaniu spotkania z zaliczeniem wyniku 14:13 dla Travelandu. Nie zmieniło to sytuacji olsztynian, którzy zajęli dopiero trzecie miejsce w grupie i grać będą w sobotę z Litwinami o 5 pozycję w całym turnieju.

Bramki w meczu z Nielbą: Ćwikliński-1, Rumniak-3, Gujski-1,Bartczak-4, Jankowski-2, Malewski-2, Moszczyński-1

1 Nielba Wągrowiec 2 2 +5
2 Stal Mielec 2 2 +2
3 Traveland Społem 2 2 -7

Sobota

półfinały:

Nielba Wągrowiec-MMTS Kwidzyn 19:20 (9:8)
AZS Gorzów-Stal Mielec 26:24(15:11)

Po sobotnim niepowodzeniu szczypiornistom Travelandu Społem pozostał mecz o 5 miejsce z Litwinami, który rozstrzygnęli zdecydowanie na swoja korzyść 36:26 (21:10).

Bramki:Ćwikliński-6, Rumniak-2, Hegier-4,Gujski-3,Kopyciński-5,Bartczak-4, Jankowski-5,Krawczyk-1, Malewski-6

Przewaga olsztynian ewidentna, ale sympatyczni goście z Wilna byli wyraźnie najsłabszym uczestnikiem nidzickiej imprezy.
Jak natomiast ocenić Traveland Społem? Piąte miejsce jest na pewno dalekie od oczekiwań, ale złożyła się na to przede wszystkim chwila nonszalancji w inauguracyjnym spotkaniu ze Stalą Mielec.
Zespół o uznanej klasie, a za taki uważany jest Traveland, nie może sobie pozwolić na podobne zachowanie. Przegrać dziewięcioma bramkami połówkę z mielczanami to po prostu wstyd i tego nie dało się już naprawić. Oby tylko z tej przykrej lekcji zawodnicy wyciągnęli wnioski i podobnych „numerów” nie było w lidze.
To aspekt sportowy, natomiast widać było, że trener Aleksander Malinowski daje szansę gry wszystkim swoim graczom, chce przygotować drużynę na różne nieprzewidziane okoliczności. I temu służą takie właśnie imprezy.

o 5 miejsce:Traveland Społem-Sviesa Wilno 36:26 (21:10)
o 3 miejsce: Stal Mielec-Nielba Wągrowiec 29:28(13:13)
o 1 miejsce: MMTS Kwidzyn-AZS Gorzów 25:30(9:15)

1 AZS Gorzów
2 MMTS Kwidzyn
3 Stal Mielec
4 Nielba Wągrowiec
5 Traveland Społem
6 Sviesa Wilno

Najlepszy zawodnik: Filip Pliszczyk (AZS Gorzów)
Najlepszy bramkarz: Marek Kubiszewski (Nielba Wągrowiec)
Najlepszy zawodnik Travelandu: Damian Moszczyński

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x