Przełamanie Startu nie bez kłopotów – Głębszy oddech przed ligową przerwą

Piłkarki ręczne Startu Elbląg po ostatnich porażkach wreszcie przełamały passę i pokonały we własnej hali Pogoń Baliticę Szczecin 27:24 (12:12). Nie było to jednak zwycięstwo w wielkim stylu, choć punkty oczywiście cieszą, tym bardziej, że szczeciniankom też bardzo zależy by znaleźć się w czołowej ósemce. Szczypiornistki Startu dopiero po przerwie zapewniły sobie nieznaczną przewagę, ale do gry nadal można mieć wiele zastrzeżeń. W rozgrywkach superligi nastąpi teraz przerwa do 8 grudnia. W najbliższą środę w Elblągu mecz eliminacyjny do MŚ Polska – Litwa.

Start Elbląg – Pogoń Baltica Szczecin 27:24 (12:12)

Najwięcej bramek:

dla Startu – Monika Aleksandrowicz 7, Aleksandra Jędrzejczyk oraz Wioleta Janaczek – obie po 4;

dla Pogoni – Agata Cebula 12, Sylwia Piontke 3.