Przerwana passa KPR Elbląg – Żukowo odskoczyło w siną dal

Po serii zwycięstw piłkarze ręczni I-ligowego KPE Elbląg znaleźli pogromcę. W sobotę (14 listopada) przegrali w Żukowie z zespołem SPR GKS Autoinwest 25:37 (13:16). Był to niewątpliwie słabszy występ rewelacji sezonu. Elblążanie dość szybko złożyli broń, a w drugiej części spotkania byli tylko tłem dla rozpędzonych gospodarzy, którzy na KPR sprężyli się maksymalnie.

SPR GKS Autoinwest Żukowo – KPR Elbląg 37:25 (16:13)

KPR Elbląg: Dominik Jaworski-1, Mateusz Plak, Maksymilian Chyła-2, Wojciech Kowszuk-1, Rafał Stępień-7, Damian Nowak-3, Piotr Budzich-2, Adam Nowakowski-1, Kacper Reseman, Dariusz Muracki-3, Dominik Pałasz-3, Volodymyr Shypyk, Kacper Sparzak-1, Joachim Kowalkowski-1, Mateusz Peret

Początek spotkania był nawet niezły. Goście w 7 minucie prowadzili 4:2, ale wkrótce role się odwróciły Rywale z nawiązką odrobili straty. W 10 minucie było 6:4 dla Żukowa. Elblążanie walczyli, doprowadzili w 18 minucie do remisu 9:9 i nastąpił krach. Gospodarze trafili pięć razy pod rząd i choć KPR przed przerwą częściowo zniwelował dystans, ale widać było, że w tym dniu szczypiorniści Żukowa są lepsi. Udowodnili to w drugiej części. Po kwadransie gry przewaga gospodarzy sięgała już dziesięciu bramek (26:16) i emocje w zasadzie się skończyły.

Wprawdzie elblążanie mieli ostatnio dobrą passę i przez niektórych uważani byli za faworytów, ale pamiętajmy, że Żukowo to bardzo solidna firma, groźna zwłaszcza we własnej hali.

KSPR Gwardia Koszalin – SMS ZPRP Gdańsk 35 : 29 ( 20 : 17 )

SPR GKS Autoinwest Żukowo – KPR Elbląg 37 : 25 ( 16 : 13 )

MKS Nielba Wągrowiec – KS Tytani Wejherowo 37 : 29 ( 18 : 13 )

MKS Grudziądz – USAR Kwidzyn 33 : 36 ( 19 : 21 )

OKPR Warmia Energa Olsztyn – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 39:30 (18:15)

1. OKPR Warmia Energa Olsztyn 6 15 180:148

2. MKS Grudziądz 6 14 165:145

3. KSPR Gwardia Koszalin 7 13 203:179