Przerwana seria Warmii – Kontuzje największa zmorą…

Po czterech zwycięstwach z rzędu piłkarze ręczni Warmii Olsztyn przegrali na własnym boisku (Urania) z Wybrzeżem Gdańsk 25:29 (11:13). To nie jest niespodzianka. Szczypiorniści z Trójmiasta, choć nie zawsze spełniają oczekiwania, dysponują mocnym wyrównanym składem i mają możnych patronów. Natomiast olsztynianie przeżywają ogromne kłopoty personalne i chwała im za to, że mimo takich problemów zdobyli aż osiem punktów. Mobilizacja, ambicja to nie wszystko. Trzeba jeszcze mieć grupę wartościowych zmienników, bo gra na pełnych obrotach przez 60 minut wymaga ogromnego nakładu sił.

Warmia Olsztyn – Wybrzeże Gdańsk 25:29 (11:13)

Warmia Olsztyn: Wojciech Boniecki, Mateusz Gawryś oraz Karl Królik-2, Radosław Dzieniszewski-1, Jacek Zyśk-7, Bartosz Wuszter-2, Tomasz Garbacewicz-5, Paweł Deptuła-2, Marcin Malewski-6, Mateusz Kopyciński-0, Oskar Kempiński-0

Na trzy minuty przed końcem olsztynianie zmniejszyli dystans do jednej bramki i mieli piłkę. Niestety nie wykorzystali okazji. Potem musieli ryzykować, a rywale skutecznie kontratakowali i skończyło się na czterech bramkach różnicy. Mecz był dość wyrównany, ale to jednak Wybrzeże miało nad nim kontrolę. Gospodarze walczyli tak jak poprzednio z ogromnym zaangażowaniem i wydawało się, że przełamią opór przeciwników, ale w tych kluczowych momentach nie potrafili odwrócić sytuacji na boisku.

Znów dobrze zagrali najbardziej doświadczeni zawodnicy. Jacek Zyśk i Marcin Malewsk, którzy i w sumie zdobyli ponad połowę bramek, ale w piłce ręcznej na tym poziomie trzeba mieć szeroka ławkę, by dać odetchnąć liderom.

Trudno do zawodników mieć nawet pretensje. Widać było, że dali z siebie wszystko. Najważniejsze, by ich koledzy doszli do zdrowia i drużyna mogła wreszcie wystąpić w znacznie mocniejszym składzie.