Przykre skutki wykluczenia – Techtrans dogonił, a potem stracił

Jeszcze na dwie minuty przed końcem piłkarze ręczni zespołu Wójcik Meble Techtrans Elbląg prowadzili 23:22, przy czym odrobienie strat kosztowało ich wiele wysiłku, bo gra się nie kleiła i trzeba było walczyć ze zdwojona siłą. Sędziowie wykluczyli Leszka Michałowa i gospodarze nie zdołali obronić minimalnej przewagi. Rywale z Warszawy dorzucili dwie bramki i zdobyli w Elblągu komplet punktów. Przegraliśmy 23:24(10:11), po meczu wprawdzie słabym w naszym wykonaniu, ale najbardziej szkoda straconej szansy.

Wójcik Meble Techtrans Elbląg – AZS Uniwersytet Warszawski 23:24 (10:11)

Wójcik Meble Techtrans Elbląg: Henryk Rycharski oraz Leszek Michałów-3, Krzysztof Kłosowski-1, Grzegorz Perwenis-2, Kamil Dukszto-6, Michał Gryz-1, Damian Spychalski-1, Maciej Dawidowski-5, Tomasz Maluchnik-2, Jakub Fonferek-2, Grzegorz Szczepański-0, Maciej Wasilenko-1

To było słabe spotkanie elblążan, którzy dzięki dobrze broniącemu Henrykowi Rycharskiemu długo „trzymali” wynik blisko remisu. Wreszcie goście wykorzystali błędy Techtransu i w 48 minucie prowadzili już 20:15. Wydawało się, że wszystko stracone. Tymczasem nastąpił fantastyczny zryw gospodarzy, którzy ten okres wygrali 7:1 i to oni uzyskali minimalną przewagę. Na dwie minuty przed końcem sędziowie wysłali na ławkę Leszka Michałowa i to okazało się brzemienne w skutkach. Warszawiacy zwietrzyli szanse zdobyli dwie bramki wywieźli komplet punktów.

Analizując ten mecz na zimno żal jest jeszcze większy, bo było kilka sytuacji, które zadecydowały o wyniku, jak choćby przestrzelony karny czy nieuznana przez arbitrów bramka.

Polski Cukier-Pomezania Malbork – Gaz-System Pogoń Szczecin 26:31 (13:17)

SMS ZPRP Gdańsk – GSPR Gorzów Wlkp. 29:34

Arot-Astromal Leszno – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 28:26 (8:17)

Vetrex Sokół Kościerzyna – Spójnia Wybrzeże Gdańsk 23:23 (13:9)

WKS Grunwald-Allegro Poznań – Orlen Wisła II Płock 31:21 (18:9)

KS Wójcik Meble-Techtrans Elbląg – ZEPTER AZS UW Warszawa 23:24 (10:11)

1.Gaz-System Pogoń Szczecin  5  5  0  0  148:119  10

2.Vetrex Sokół Kościerzyna  5  4  1  0  123:99  9