Przyzwoita gra MTS Giżycko w Gdyni – Pechowa końcówka Orlika

W niedzielę odbyła się kolejna seria spotkań II ligi piłkarek ręcznych. Zespół MTS Giżycko pojechał do Gdyni na mecz z rezerwami Łączpolu. Nie mieliśmy raczej złudzeń co do wyniku tej konfrontacji, obawialiśmy się by nie doszło do pogromu. Na szczęście szczypiornistki z Giżycka powalczyły, w drugiej części nawet zmniejszyły różnicę do czterech bramek, ale ostatecznie przegrały to spotkanie 26:40 (13:20). Orlik Reszel stoczył zacięty mecz z Vambresią, który przegrał w samej końcówce 30:33 (15:15). Swoje trzy grosze wtrącili sędziowie.

Vistal Łączpol II Gdynia – MTS Giżycko 40:26 (20:13)

MTS Giżycko: Iwona Augustynowicz, Wiktoria Dudziak oraz Aleksandra Bugaj-3, Justyna Melnyk-2, Sylwia Czeska-3, Kinga Filipkowska-10, Magda Filipkowska-1, Angelika Choroszko-0, Marlena Gołaś-2, Elżbieta Nowicka-5.

Przewaga fizyczna gdynianek była zdecydowana. Zespół gości musiał szukać innych rozwiązań taktycznych, by zmylić czujność defensywy Vistalu. I to się dość często udawało, ale jednak możliwości drużyny gospodarzy były dużo większe. W drugiej części MTS zaczął odrabiać straty i w 45 minucie dystans zmalał do czterech trafień. W końcówce gdynianki znów podkręciły tempo i znacznie poprawiły wynik.

Skład zespołu MTS jest zbyt wąski by nawiązać równa walkę z takim przeciwnikiem. Dużym osłabieniem zespołu okazało się odejście do Finepharmu Polkowice Darii Kalinowskiej, ale taka jest kolej rzeczy. Kibicujemy swojej zawodniczce w superlidze.

{gallery}vam12{/gallery}

Fot K. Majcher

Orlik Reszel – Vambresia Worwo Wąbrzeźno 30:33 (15:15)

Orlik Reszel: Aleksandra Perłowska oraz Karolina Juchniewicz-9, Agnieszka Wojciechowska-6, Magda Subocz-4, Aleksandra Pyrczak-4, Magda Stechelek-3, Małgorzata Dygant-2, Marlena Hryczuk-2, Dominika Piskosz-1, Aleksandra Ślązak-0, Joanna Olszewska-0, Paula Kamińska-0, Anna Jeziorek-0, Aleksandra Rakieć-0

Bardzo wyrównane spotkanie, które w końcówce nie ułożyło się po myśli reszelanek, ale trzeba przyznać, że swoje trzy grosze wtrącili sędziowie, którzy dali się nabrać na teatralne zachowania zawodniczek z Wąbrzeźna. Na kilka minut przed końcem arbitrzy ukarali dwuminutowym wykluczeniem Agnieszkę Wojciechowską, choć ta nie faulowała. Reszelanka nie wytrzymała nerwowo i ironicznie klaskając skomentowała decyzję, za co otrzymała kolejce dwie minuty i z gradacji kar czerwona kartkę. To w meczu na styku musiało zaważyć na końcowym rezultacie

Wcześniej rezultat oscylował wokół remisu. Orlik dość często prowadził, ale różnicą nie większa niż trzy bramki. W ostatnich minutach role odwróciły się, a wspomniane wydarzenie uniemożliwiło odrobienie minimalnych strat. Mimo wszystko mecz był bardzo emocjonujący, trzymający w napięciu, Zabrakło trochę szczęścia i zimnej krwi.