Puchar Polski – Warmia AndersGroup Społem gra dalej

Piłkarze ręczni Warmii AndersGroup Społem awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski. W środę pokonali w Uranii Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 30:26 (12:11). Z tym samym zespołem olsztynianie przed trzema dniami zremisowali w superlidze na wyjeździe 20:20. W Uranii gospodarze rozstrzygnęli spotkanie między 45 i 50 minutą, kiedy przy stanie 20:18 zdobyli pięć bramek z rzędu i ta zaliczka wystarczyła by spokojnie dokończyć mecz.

Warmia: Sebastian Sokołowski i Wojciech Boniecki oraz Paweł Ćwikliński-5, Jacek Zyśk-5, Michał Krawczyl-3. Tomasz Garbacewicz-5, Szymon Hegier-2, Mateusz Kopyciński-2, Michał Bartczak-1, Marcin Malewski-7

W zespole olszyńskim nie zagrali tym razem wiodący do tej pory zawodnicy m.in. Sebastian Rumniak, Mariusz Gujski, Mateusz Jankowski czy Michał Nowak, ale turniej pucharowy ma to do siebie, że często sprawdza się zawodników drugiego planu.

Ci wykonali zadanie, częściowo przynajmniej zmyli plamę z Piotrkowa, gdzie olsztynianie (gospodarze zresztą również)  zaprezentowali się żenująco słabo.

Zaczęło się jednak niepomyślnie, bowiem rywale objęli prowadzenie 3:0, jednak olsztynianie szybko wyrównali i do przerwy trwała wymiana ciosów.

Cieszyliśmy się z powrotu na boisko Jacka Zyśka , nieźle radził sobie Tomasz Garbacewicz. Po zmianie stron zarysowała się przewaga Warmii. Kiedy w 35 min gospodarze prowadzili 16:12, przeciwnicy zdobyli się na zryw i częściowo odrobili straty.

Druga szarża warmiaków okazała się skuteczna. Z wyniku 20:18 „odskoczyli” na 25:18 i było właściwie po meczu. W końcówce piotrkowianie wprawdzie zmniejszyli dystans, ale oczywiście nie byli w stanie zmienić losów spotkania.