Puchar Prezydenta Kielc – Dzielna postawa młodziczek MTS Giżycko

Fot. MTS Giżycko
Młode piłkarki ręczne MTS Giżycko brały udział w organizowanym przez prezydenta Kielc Bogdana Wentę oraz Szkołę Mistrzostwa Sportowego turnieju młodziczek (U15). Była to pierwsza od czterech miesięcy impreza więc zaproszenia rozeszły się błyskawicznie. Zawody poprzedzały rozgrywki centralne (7/9 maja), więc stawiło się 12 mocnych zespołów z całego kraju. Piłkarki MTS wzmocnione koleżankami z Rozóg i Gołdapi (w większości są to dziewczęta 14-letnie, a nawet jedna 13-letnia) zajęły znakomite drugie miejsce.

Początek nie był jednak wesoły. Dziewczęta prowadząc cały mecz z SPR Olkusz, niestety popełniły w końcówce kilka niewymuszonych błędów i przegrały spotkanie jedną bramką, Jednak potem było już tylko lepiej. Najpierw pokonały słynny zespół Pogoni Zabrze sześcioma bramkami i przy zwycięstwie zabrzanek z SPR Olkusz awansowały do finałów z pierwszego miejsca. Następnie gładko pokonały MKS Ochota Warszawa13:6.i spotkały się z bardzo mocnym zespołem APR Radom, który gromił do tej pory wszystkich bardzo wysoko. Po nieco słabszym meczu giżycczanki uległy starszym rywalkom (na ławce 20 zawodniczek) sześcioma bramkami, co było i tak najniższym wymiarem kary w stosunku do innych zespołów.

W ostatnim meczu, decydującym o drugim miejscu w turnieju dziewczęta spotkały się z mistrzem woj. lubelskiego MKS Lublin. Ponieważ był to już piąty mecz, zawodniczki przystąpiły do niego mocno wyeksploatowane i poobijane, ale dalej mocno zmotywowane. Mimo bardzo nieudanego początku spotkania (nie trafione trzy rzuty trzy i tak zwane setki), po przerwie dogoniły przeciwniczki, wygrywając jedną bramką, którą rzuciła najmłodsza zawodniczka imprezy Amelka Gołubowska,

Niestety sukces został okupiony wielka stratą. Poważnej kontuzji doznała nasza podstawowa zawodniczka, jedyna leworęczna – Oliwka Mikulewicz i nie wystąpi w rozpoczynających się 7 maja w Kwidzynie klubowych rozgrywek centralnych – 1/16 Pucharu Prezesa ZPRP Młodziczek. Jest to znaczne osłabienie zespołu. W Kielcach zespół wspomogły: Zuzanna Górska i Aleksandra Gibert z Rozóg oraz Emilka Zalewska z Gołdapi w niedalekiej przyszłości uczennice klasy Mistrzostwa Sportowego przy LO II w Giżycku.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

giżycko Piłka ręczna sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x