Radosne pożegnanie sezonu w Szczypiorniaku – Pogawędki przy grillu…

Piłkarze ręczni UKS Szczypiorniak Olsztyn pożegnali sezon w sympatycznym nastroju podczas wspólnego grilla. Wszyscy zawodnicy, także część rodziców, spotkali się w piątkowe popołudnie na lotnisku w Dajtkach, gdzie w kameralnych warunkach przy muzyce była okazja do wzajemnych rozmów o minionych rozgrywkach i ciężkiej pracy, a przede wszystkim do podziękowania wyróżniającym się zawodnikom oraz trenerom za ich wyrozumiałość, cierpliwość Był to sezon pełen sukcesów, naprawdę jest się czym pochwalić.

 

W roli gospodarza części oficjalnej wystąpił prezes klubu, jednocześnie szkoleniowiec Konstanty Targoński, który w ciepłych słowach zwrócił się do wszystkich młodych sportowców. W Szczyporniaku jest już kilka generacji. Funkcjonuje Akademika Piłki Ręcznej, gdzie skupieni są adepci roczników 200-2003, ale ikoną klubu stali się juniorzy – brązowi medaliści Mistrzostw Polski. Niektórzy z nich mają szansę powtórzyć sukces w przyszłym roku, ale część wypełniła już limit wieku. Zostaną w Szczypiorniaku i grać będą w II lidze seniorów, z wyjątkiem Łukasza Rogulskiego, który będąc wychowankiem olsztyńskiej sekcji uczył się w szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku i przechodzi do zespołu I ligi oraz Pawła Deptuły. Ten z kolei zostanie wypożyczony do Warmii Olsztyn i mamy nadzieję zobaczyć go w spotkaniach zaplecza superligi.

Brązowi medaliści otrzymali listy gratulacyjne, dyplomy i piękne bluzy sportowe. Podziękowano też szkoleniowcom. Zajęcia z zawodnikami oprócz prezesa prowadzą: Aleksandra Wilczak, Gabriela Jarzębowska, Mieczysław Nowak, Krzysztof Maciejewski, a od nowego sezonu kadrę wzmocni bramkarz Warmii Wojciech Boniecki.

Najmłodsi z zapartym tchem przyglądali się swoim mistrzom, oby poszli w ich ślady.

Warto przypomnieć tegoroczne dokonania Szczypiorniaka. Dzieci z Akademii po raz pierwszy wystąpili w prawdziwym turnieju poza Olsztynem i wygrali nawet jeden mecz (byli znacznie młodsi od rywali). Młodzicy wywalczyli wicemistrzostwo województwa, startowali w Mistrzostwach Polski, gdzie wprawdzie furory nie zrobili, ale zapewne wyciągną wnioski na przyszłość. Juniorzy młodsi znaleźli się w ćwierćfinale MP, zajęli 8 miejsce w Krajowej Gimnazjadzie, ale przede wszystkim wywalczyli awans do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Sprawili tym samym dużą niespodziankę eliminując rywali z Pomorza. O najstarszej grupie już wspomnieliśmy, warto dodać, że zajęła też szóstą lokatę w rozgrywkach II ligi.

W Szczypiorniaku najważniejsza jest młodzież. Nie każdy z adeptów zostanie mistrzem, ale istnieje tu możliwość uprawiania sportu, spędzać czas z kolegami pod fachową opieką szkoleniowców. Tu kształtuje się charakter, poznaje się przyjaciół. Czy jest coś cenniejszego?

{AdmirorGallery}grill29{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x