Remis elblążanek ze Słupią – Głowy jeszcze za gorące…

Remis 25:25(10:11)  z liderem rozgrywek I ligi piłkarek ręcznych można uznać za sukces, ale gdy na kilka minut przed końcem prowadzi się trzema bramkami pozostaje uczucie niedosytu. Młode szczypiornistki Startu grały dobrze, chwilami doskonale i zanosiło się na sensację (Słupia w lidze jeszcze nie przegrała). Perspektywa zwycięstwa zamiast zmobilizować, sparaliżowała elblążanki, które nie potrafiły utrzymać przewagi. Głowy jeszcze za gorące – stwierdziła trenerka Justyna Stelina.

Start II Elbląg: Marta Miecznikowska, Małgorzata Kochańska oraz Paulina Gajda-1, Adrianna Konefał-3, Marta Karwecka-3, Agata Szulc-7, Agnieszka Jesionka-1, Natalia Brojek-5, Joanna Gnidzińska-5.

Pierwsza część meczu bardzo wyrównana: bramka za bramkę, żadna ze stron nie uzyskała większej przewagi. Elblążanki grały od początku z dużą determinacją. Nie brakowało wprawdzie błędów technicznych, ale była walka, powrót do obrony, słowem nikt się nie oszczędzał.

Trochę obawialiśmy się, że Start wytrzyma kondycyjnie, preferując takie tempo i zaangażowanie. Przecież trenerka ze względu na liczne kontuzje  dysponuje wąska kadrą zawodniczek. Obawy okazały się bezpodstawne. Zespół gospodarzy w drugiej części ruszył do natarcia i już w 45 minucie prowadził 20:17, Elblążanki utrzymywały dystans do 56 minuty (25:22). Wydawało się, że lider nie odrobi już strat.

I przyszła końcówka, w której młode zawodniczki zbyt szybko pozbywały się piłki, a rywalki bezlitośnie to wykorzystały. Jeszcze w ostatniej minucie przy remisie była szansa na zdobycie zwycięskiej bramki. Nie udało się.

Był to jednak dobry mecz i jeśli nasze dziewczęta poprawią skuteczność, możemy liczyć na niespodzianki. A kiedy naucza się rozgrywać dramatyczne końcówki? Na to potrzeba dużo czasu.

EKS Start Elbląg – MKS Słupia Słupsk 25:25 (10:11)

KS Pogoń Handball Szczecin – KS AZS AWF Warszawa  33:29 (16:15)

KS AZS AWF Poznań – MTS Kwidzyn 32:28 (11:15)

AZS AWFiS Gdańsk – SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp.33:22 (13:8)

1.   MKS Słupia Słupsk                                      6   4   2   0   191   164    10

2.   KS Pogoń Handball Szczecin                        6   5   0   1   186   154    10

3.   AZS AWFiS Gdańsk                                   6   3   2   1   185   172    8

4.   SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp.                6   3   1   2   183   167    7

5.   KS AZS AWF Warszawa                            6   2   2   2   186   186    6

6.   KS AZS AWF Poznań                                 6   2   0   4   143   174    4

7.   EKS Start Elbląg                                        6   1   1   4   153   164    3

8.   MTS Kwidzyn                                              6   0   0   6   164   210    0