Remis Szczypiorniaka w Bydgoszczy – AZS UWM obudził sie po przerwie

Trzy punkty zdobyli olsztyńscy II-ligowcy w sobotnich spotkaniach o mistrzostwo II ligi piłkarzy ręcznych. Lider tabeli AZS UWM pokonał Alfę Strzelno 32:24, ale do przerwy rywale prowadzili różnicą dwóch bramek. Po zmianie stron okazało się, że rywale akademików są z kondycja na bakier i przewaga gospodarzy była olbrzymia. WBS Bank Szczypiorniak zremisował w Bydgoszczy z AZS-em 27:27 (13:12), co można uznać za wynik niezły, biorąc pod uwagę duże uszczerbki w składzie juniorów z Olsztyna. Jeszcze w ostatniej minucie rozgrywaliśmy akcję ofensywną, ale piłka po rzucie rozpaczy trafiła w…bramkarza.

AZS UWM Olsztyn – Alfa Strzelno 32:24 (14:16)

AZS UWM Olsztyn: Maciej Koledziński i Mateusz Gawryś oraz Piotr Pstrągowski-4. Maciej Rugień-0, Adam Ziarnicki-0, Szymon Hegier-6, Łukasz Olszewski-4, Mirosław Osko-2, Kamil Rykowski-0, Łukasz Kowalczyl-4, Marcin Prorok-4, Szymon Wierzbicki-1, Radosław Dziniszewski-7, Michał Osiński-0.

W pierwszej części akademicy razili fatalną skutecznością. Marnowali seryjnie doskonale sytuacje, a rywale to bezlitośnie wykorzystywali. Grali rozsądnie, mieli sporą zaliczkę, ale coraz mniej sił. Nie od dziś wiadomo, że drużyna ze Strzelna ma w składzie kilku wartościowych zawodników , których umiejętności nie idą w prze z kondycją. Potwierdziło to się w drugiej części. AZS UWM grał bardziej skoncentrowany i piłka coraz częściej trafiała do siatki. Przeciwnicy raczej chodzili niż biegali i w zasadzie byli biernymi obserwatorami. Druga połowę  akademicy wygrali różnicą dziesięciu bramek i nadal są jedynym zespołem w lidze z kompletem punktów.

AZS Bydgoszcz – WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn 27:27 (12:13)

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn: Łukasz Zakreta i Daniel Kwiatkowski oraz Łukasz Kozakiewicz-2, Marcin Wójcik-1, Bartosz Bartnicki-4, Piotr Dzido-2, Paweł Deptuła-4, Sebastian Koledziński-1, Bartosz Idzikowski-9, Krzysztof Kowalski-4, Tomasz Zaborowski, Michał Pieczul, Dawid Batyra, Maciej Malinowski, Piotr Baran.

Olsztynianie wystąpili bez zawieszonego na dwa spotkania Piotra Deptuły i skrzydłowego Łukasza Sypniewskiego i to był duży kłopot, bowiem na prawej flance zabrakło leworęcznego zawodnika. Szczypiorniak rozpoczął źle, stracił trzy bramki z rzędu, ale na szczęście dość szybko się zmobilizował i jeszcze przed przerwą z nawiązka odrobił straty.

W drugiej połowie mieliśmy inicjatywę, przewaga sięgała trzech bramek, jednak w końcówce gospodarzom udało się wyrównać, głównie ze względu na nasze osłabienie. Ostatnią akcje przeprowadzał jednak Szczypiorniak, oddaliśmy rzut na kilka sekund przed końcem, bramkarz jednak odbił piłkę i skończyło się podziałem punktów.