Remis Szczypiorniaka w Kęsowie – Piotr Dzido w ostatniej minucie

W drugiej serii spotkań II ligi piłkarzy ręcznych WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn zremisował na wyjeździe z LKS Kęsowo 23:23 (10:11). Liczyliśmy na zwycięstwo, ale remis trzeba przyjąć jako niezły rezultat, bowiem prawie przez cale spotkanie prowadzili gospodarze. W ostatniej minusie było 23:22 dla Kęsowa i dopiero bramka Piotra Dzido dała nam jeden punkt. AZS UWM w tej kolejce pauzował

LKS Kęsowo – WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn 23:23 (11:10)

WBS Bank Szczypiorniak Olsztyn: Łukasz Zakreta oraz Maciej Malinowski-2, Paweł Eichler-1, Bartosz Idzikowski-5, Dawid Batyra-1,Sebastian Koledziński-3, Piotr Deptuła-3, Paweł Deptuła-4, Piotr Dzido-4.

Olsztynianie zwłaszcza w pierwszej części zagrali nieskutecznie, marnując wiele dogodnych sytuacji. Byli mało skoncentrowani, być może dość długa podróż podziałała na nich usypiająco. Całe szczęście, że swój dzień miał nasz bramkarz Łukasz Zakreta. Trzeba przyznać, że piłkarze ręczni Kęsowa po dobrej pierwszej połowie uwierzyli w siebie i cały czas musieliśmy gonić wynik. W 57 minucie był remis 22:22. Końcówka obfitowała w dramatyczne momenty, bowiem oba zespoły grały w podwójnym osłabieniu. Bramki nie padały, aż wreszcie skuteczną akcja popisał się Piotr Dzido. W sumie nie najlepszy mecz Szczypiorniaka, czekamy na zwyżkę formy, a przede wszystkim poprawę skuteczności.

AZS UKW Bydgoszcz – Alfa 99 Strzelno 34:24 (16:6)

LKS Kęsowo – Szczypiorniak Olsztyn 23:23 (11:10)

MKS Grudziądz – AZS UMK Toruń 32:20 (17:5)