Reszelanki w reprezentacji – Lucyna Trzczak w roli głównej

Reprezentacja Polski juniorek młodszych piłce ręcznej rozegrana dwa spotkania towarzyskie na Słowacji z zespołem narodowym tego kraju. Bilans konfrontacji remisowy. W pierwszym meczu triumfowały biało-czerwone 30:29, rewanż wygrała drużyna gospodarzy 27:23. W polskim zespole wystąpiły dwie zawodniczki LUKS Orlik Reszel Lucyna Trzczak i Aleksandra Wysocka. Ta pierwsza należy zdecydowanie do liderek tego zespołu. Tym razem zdobyła w obu spotkaniach 9 bramek. Ola dorzuciła dwie.

W Reszlu piłka ręczna ma swoje miejsce od dawna i okazuje się, że nawet w tak małych środowiskach można wyszkolić zawodniczki na miarę reprezentacji. Orlik regularnie zdobywa laury w rozgrywkach wojewódzkich, walczy też na arenie ogólnopolskiej. Zawsze ma w składzie indywidualności, ale ciężko stworzyć wyrównany zespół z zapleczem, bo nie ma takiego wyboru kandydatek do gry jak w większych miastach. Najbardziej utalentowane piłkarki uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego, ale reprezentują swój macierzysty klub w krajowych rozgrywkach.

SŁOWACJA – POLSKA 29:30 (18:16)

POLSKA: Januchta, Sarnecka – Trzczak 5, Oreszczuk 1, Urbaniak, Herbut, Suchy, Ozygała, Nocuń 2, Konofał 7, Kwiecińska 4, Świerzewska, Wysocka 2, Dworczak 5, Zimny 4.

SŁOWACJA – POLSKA 27:23 (12:11)

POLSKA: Januchta, Sarnecka – Trzczak 4, Oreszczuk 1, Urbaniak, Herbut 1, Suchy, Ozygała, Nocuń, Konofał 7, Kwiecińska 4, Świerzewska, Wysocka, Dworczak 3, Zimny 3.

 

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x