Rezerwy Startu Elbląg rozwiązane – Pójście na łatwiznę

Zespół Startu II Elbląg nie przystąpi do rozgrywek I ligi. Taka decyzje podjął Zarząd Klubu, co oczywiście burzy strategię, która dawała nadzieje na trwalsze podstawy działalności sekcji, zwłaszcza jeśli chodzi o kadrę drużyny. Wiadomo, że rezygnacja z ligi wiąże się z rozwiązaniem ekipy, która miała w najbliższym czasie stanowić duże wzmocnienie teamu superligi. Poza tym ten system stwarzał sens szkolenia w elbląskim środowisku, możliwość kontynuowania kariery w rodzinnym mieście, a nie ściągania obcych zawodniczek

Komunikat

„Zarząd EKS Start informuje, że podjął decyzję o wycofaniu drugiego zespołu z rozgrywek I ligi. Za podjęciem tej decyzji przemawiały w głównej mierze względy potrzeby zbudowania solidnego, szerokiego zaplecza pierwszego zespołu.

Kontuzje, które dotknęły zespół Superligi, a co z tym związane, potrzeba uzupełnienia składu spośród zawodniczek drugiego zespołu pokazała, że ten zespół praktycznie nie może wystawić składu do rozgrywek. Nie do zaakceptowania stała się sytuacja, aby do rozgrywek I ligi delegować zawodniczki pierwszego zespołu. Po wycofaniu zespołu EKS Start II z rozgrywek wszystkie zawodniczki pozostają w dyspozycji Klubu. Trenerzy zespołu ocenią w ciągu kilku najbliższych miesięcy potrzeby i skład osobowy szerokiej kadry drużyny EKS Start.”.

Zwyczajne pójście na łatwiznę. Jak się okazuje w elbląskim klubie to norma. Współczujemy trenerowi Jerzemu Ringwelskiemu, który z trudem forsował projekt zatrzymania w mieście Mistrzyń Polski juniorek i dał zalążek do nowej koncepcji budowania Startu.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x