Ruch rozbity w pył – Ręce składały się do oklasków

Kolejne bardzo efektowne zwycięstwo zanotowały szczypiornistki elbląskiego Startu. W sobotę rozbiły w pył chorzowski Ruch 34:22(21:12), a przewaga nie w pełni obrazuje dominację elblążanek, które z meczu na mecz grają coraz pewniej. W tym spotkaniu prowadzenie było tak wyraźne, że trener w drugiej części mógł poeksperymentować i dać szansę gry młodszym zawodniczkom. W superlidze nie zawsze można sobie pozwolić na taki luksus.

Start Elbląg – Ruch Chorzów 34:22 (21:12)

Start: Agnieszka Kordunowska, Ewelina Kędzierska – Anna Frąckiewicz 2, Anna Szott, Monika Pełka-Fedak 7, Hanna Sądej 1, Magdalena Dolegało, Agnieszka Wolska 1, Hanna Strzałkowska 5, Edyta Szymańska 2, Edyta Grudka 2, Paulina Wasak 8, Ewelina Ocalewicz 6.
Kary: Start-12 min , Ruch-18 min.

Po pierwszych wyrównanych minutach elblążanki złapały właściwy rytm i w mgnieniu oka rozstrzygnęły losy spotkania. Grały swobodnie, widowiskowo. Widać, że mają wiele wariantów rozgrywania akcji ofensywnych, chwilami Ruch był bezradny. Trener skorzystał z regulaminowej przerwy starał się znaleźć receptę by powstrzymać zespół Startu, ale bezskutecznie, Indywidualne krycie najlepszej snajperki Pauliny Wasak nie przyniosło efektów, bo jej koleżanki rzucały też celnie.

Jeśli dodać do tego dobra grę w obronie, to nawet drobne mankamenty nie były rażąco widoczne.

Po przerwie elblążanki utrzymywały bezpieczny dystans, a wchodzące z ławki zawodniczki tez prezentowały dobrą dyspozycję.

Ze słabszymi przeciwniczkami Start daje sobie doskonale radę, z najlepszymi w premierze przegrał, ale to był początek i w tym momencie mecze z SPR i  Piotrcovią mogłyby mieć zupełnie inny przebieg.

Wyniki V kolejki

KS Zgoda Ruda Śląska – SPR Lublin S.S.A. 28:32 (15:16)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – MKS Latocha Sambor Tczew 40:26 (21:15)

Vistal Łączpol Gdynia – KU AZS Politechnika Koszalińska  29:15 (14:12)

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb – KSS Kielce  40:28 (21:13)

EKS Start Elbląg – KPR Ruch Chorzów  34:22 (21;12)

KPR Jelenia Góra – AZS AWF Sportconcept Wrocław 25:22 (15:13)

1.     Vistal łączpol Gdynia                                 5  5   0  0   165:104    10

2.     MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.                   5   5  0  0   156:113     10

3.     KGHM Metraco Zagłębie Lubin                   5   5  0  0   164:122     10

4.     SPR Lublin S.S.A.                                       5   4  0  1   162:147     8

5.     EKS Start Elbląg                                        5   3  0  2   157:125     6

6.     KU AZS Politechnika Koszalińska               4   2  0  3   133:137     4

7.     KSS Kielce                                                  5   2  0  3   137:163     4

8.     KPR Ruch Chorzów                                    5   1  1  3   114:139     3

9.     KPR Jelenia Góra                                        5   1  0  4   132:173     2

10.   AZS AWF Sportconcept Wrocław             5   1  0  4   108:128     2

11.   KS Zgoda Ruda Śląska                               5   0  1  4   127:147     1

12. MKS Latocha Sambor Tczew                       5   0  0  5  108:165      0

W I lidze porażka – Mogło być odwrotnie

Przed spotkaniem superligi mecz rozegrały zespoły I ligi: rezerw Startu i AZS AWFiS Gdańsk. Minimalne zwycięstwo odniosły gdańszczanki 30:29(14:16).

Start II Elbląg: Elwira Krettke i Małgorzata Kochańska oraz Paulina Dajda-0, Monika Aleksandrowicz-5, Adrianna Konefał-7, Marta Karwecka-6 (wszystkie z karnych), Marta Woronko-6, Agata Szulc-4, Magdalena Lurka-1, Natalia Brojek-6, Agnieszka Jesionka-0, Joanna Gnidzińska-0, Żaneta Wacławska 0.

Mecz bardzo wyrównany. W pierwszej części dopiero w samej końcówce Start uzyskał nieznaczna przewagę. Wzrosła ona po przerwie nawet do sześciu bramek i wydawało się, że beniaminek odniesie pierwsze zwycięstwo. Niestety zamiast szanować piłkę, elblążanki zbyt szybko się jej pozbywały i to niestety doprowadziły do nerwowej końcówki, w której decydujące okazało się doświadczenie rywalek. Cóż nowicjusze płacą frycowe, najważniejsze by z porażek w takich okolicznościach wyciągać wnioski.

Trener Justyna Stelina wyróżniła w swojej drużynie bramkarkę: Małgorzatę Kochańską i Adriannę Konefał.