Sensacja w Piotrkowie, Start wraca z 2 punktami – Warto stawiać na młodzież

Ogromną niespodziankę sprawiły w piątek (24 września) piłkarki ręczne Startu Elbląg, które w meczu superligi zremisowały na wyjeździe z Piotrcovią 22:22 (8:12), ale wygrały konkurs rzutów karnych 3:2 i wracają z bezcennymi dwoma punktami. Gospodynie, które przed sezonem zapowiadały walkę o medal Mistrzostw Polski były zdecydowanymi faworytkami i pierwsza część meczu nie wróżyła sensacji. Po przerwie elblążanki zagrały znakomicie i mimo kłopotów zdrowotnych osiągnęły doskonały wynik, a mogły nawet wygrać w regulaminowym czasie za pełną pulę.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Start Elbląg 22:22 (12:8) rzuty karne 2:3

Start Elbląg: Wioleta Pająk, Aleksandra Hypka, Nikola Szczepanik-5, Katarzyna Cygan-4, Paulina Kopańska-4, Wiktoria Tarczyluk-3, Barbara Choromańska-2, Wiktoria Kostuch-2, Paulina Peplińska-1, Joanna Wołoszyk-1, Iga Dworniczuk, Nikola Głębocka, Patrycja Kozak, Nikola Owczarek, Julia Żarnuch

Pierwsza połowa należała do Piotrcovii, choć elblążanki na początku spisywały się nieźle. „Trzymały” wynik grały z dużą determinacją. W kolejnych minutach uwidoczniła się jednak przewaga rywalek, dużo bardziej doświadczonych. Zyskały przewagę i na przerwę schodziły z konkretną zaliczką . Wydawało się, że wygrana gospodyń jest przesądzona, bo pod koniec pierwszej części zawodniczki Startu sprawiały wrażenie przestraszonych. Ale były to tylko pozory.

Pierwszy kwadrans po zmianie stron to doskonała gra elblążanek, które z nawiązka odrobiły straty. Świetna postawa bramkarki (Aleksandra Hypka) i skuteczność Pauliny Kopańskiej dodało wiary i na kwadrans przed końcem to Start prowadził 16:14 i z determinacją bronił znakomitego wyniku, a zadanie było tym trudniejsze, że ze składu wypadły najskuteczniejsze zawodniczki: Joanna Wołoszyk ( trzy kary 2-minutowe) i Paulina Kopańska (kontuzja). Koleżanki trzymały się dzielnie i to one były bliższe pełnego sukcesu w regulaminowym czasie. Prowadziły 22:21, a Piotrcovia wyrównała w ostatniej sekundzie. Były nawet wątpliwości czy bramka nie padła już po czasie. Sędziowie jednak ją zaliczyli i przy remisie odbył się konkurs rzutów karnych. Tu emocje sięgnęły zenitu. Zaczęło się o niecelnego rzutu Pauliny Kopańskiej, ale jak się okazało doświadczone zawodniczki Piotrcovii też nie wytrzymywały nerwowo. Z tej swoistej wojny zwycięsko wyszły elblążanki i ich radości po meczu nie było końca.

To dopiero początek rozgrywek, ale już dziś można stwierdzić, że warto było zmienić strategię budowy zespołu i postawić na młodzież. Już dziś młode szczypiornistki ujawniają swe możliwości. Takiej drużynie kibicuje się z przyjemnością.