Siodemka z Elbląga już bez Techtransu – Nowe życie, nowe nadzieje

Piłkarze ręczni zespołu Wójcik Meble Elbląg po zakończeniu poprzednich rozgrywek I ligi byli załamani. Degradacja stała się faktem, a przed sezonem nikt tego nie przewidywał nawet w najczarniejszych snach. Drużynie groził rozpad i może by do tego doszło, gdyby nie informacja z centrali. Otóż postanowiono rozszerzyć grono I-ligowców o czterech (po dwóch w każdej grupie) i tym samym elblążanie pozostali w stawce drużyn zaplecze superligi. Najszczęśliwszą osobą był chyba długoletni kierownik teamu Pan Jerzy Kruszewski, który był zawsze ze szczypiornistami na dobre i złe. Zawodnicy też odżyli i zapowiadają, że w zbliżających się rozgrywkach udowodnią, że zasługują na miano I-ligowca bez „stolikowych” decyzji.

 

W nazwie siódemki z Elbląga nie ma już Techtransu – przez wiele sezonów tytularnego sponsora, nastąpiła też zmiana na stanowisku trenera. Ludwika Fonferka zastąpił Grzegorz Czapla, znany szkoleniowiec, który prowadził już w przeszłości seniorów, choć znany jest również jako wychowawca kilku generacji młodych piłkarzy ręcznych Truso.

W kadrze zaszły dość istotne zmiany i to chyba na plus. Wprawdzie odeszli: Grzegorz Perwenis, Maciej Wasilenko i Mateusz Zimakowski, ale dołączyli do kolegów: Marek Wróbel i Damian Malandy (obaj wrócili z Juranda Ciechanów) oraz Mirosław Ośko, który ostatnio występował w II-ligowym AZS UWM Olsztyn. Zwłaszcza obecność bramkarza i kołowego powinna wzmocnić drużynę. Obaj mają za sobą grę w superlidze, trenowali na wyższych obrotach, nabrali doświadczenia, które w niższej klasie powinno być dużym atutem.

W każdym razie elblążanie po chwili zrozumiałego załamania wyraźnie odzyskali energię, tak jakby wstąpiło w nich nowe sportowe życie.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli już 30 lipca. Uczestniczą w zgrupowaniu w Elblągu, gdzie młodsi zawodnicy trenują dwa razy dziennie, natomiast pracujący – raz. Wykonywane na bieżąco badania wydolnościowe pozwalają regulować stopień obciążeń i gwarantują odpowiednie przygotowanie fizyczne.

Po okresie bardzo intensywnych zajęć czas na pierwsze potyczki sparingowe. W czwartek (9 bm) elblążanie zaprosili na towarzyski mecz warmiaków z Olsztyna, w planie jest interesujący turniej w Kościerzynie (18-19 sierpnia), a na przełomie sierpnia i września odbędzie się podobna impreza w Elblągu, gdzie wystąpią m. in. Warmia i AZS UWM Olsztyn, Spójnia Gdańsk, Kar-Do Gdynia oraz Pomezania Malbork. Przewidziane są też pojedyncze spotkania. Jest sporo zespołów, z którymi można sparować.

Najważniejsze, że seniorska piłka ręczna w Elblągu nie zginęła, a młodzi adepci w Truso mają perspektywy gry także po przekroczeniu wieku juniora.

{AdmirorGallery}malandy9{/AdmirorGallery}

Fot. jurand ciechanow

Fot sportowe fakty

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x