Słaby, ale zwycięski mecz AZS UWM – Efekt dopiero w końcówce

Piłkarzom ręcznym AZS UWM Olsztyn punkty są bardzo potrzebne, zwłaszcza w spotkaniach ze słabszymi zespołami. W sobotę akademicy cel osiągnęli pokonując na własnym boisku Koronę Koronowo 30:25 (13:13), jednak gra gospodarzy pozostawiała wiele do życzenia. Gdyby olsztynianie zaprezentowali poziom z ostatnich, nawet przegranych spotkań mecz zapewne toczyłby się pod ich dyktando. Popełnili jednak bardzo dużo błędów: indywidualnych i taktycznych. Tylko skutecznej końcówce mogą zawdzięczać zdobycie kompletu punktów. A to w ich sytuacji jest to najważniejsze.

AZS UWM Olsztyn – Korona Koronowo 30:25 (13:13)

AZS UWM Olsztyn: Piotr Uściński, Mateusz Kojtych, Łukasz Szymański oraz Patryk Biliński-4, Robert Nalewajek-4, Piotr Pstrągowski-6, Patryk Terlecki-1, Maciej Rugień-3, Adam Ziarnicki-1, Łukasz Olszewski-4, Kamil Nogal-0, Marcin Prorok-5, Szymon Wierzbicki-1, Adam Barczak-1.

Gospodarze grali mało skoncentrowani, stąd od początku duża liczba błędów i to we wszystkich elementach. Brakowało przyśpieszenia w ataku pozycyjnym, obrona też pozostawiała wiele do życzenia. Nic dziwnego, że Korona „trzymała” wynik i losy meczu ważyły się prawie do końca. Na finiszu akademicy jakby otrząsnęli się z letargu, zagrali znacznie staranniej i to wystarczyło by osiągnąć przewagę. W każdym razie był to jeden ze słabszych występów. Być może wpływ na to miała duża dawka spotkań w minionym tygodniu. Mamy nadzieje, że piłkarze ręczni AZS UWM odzyskają dynamikę i werwę z ostatnich potyczek.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x