Smutna premiera AZS UWM w II lidze – Zdziesiątkowani kortowianie

Piłkarze ręczni AZS UWM Olsztyn przegrali w Grudziądzu inauguracyjny mecz II ligi z MKS-em 18:32 (6:16). Czy wynik jest dużym zaskoczeniem? Jeśli tak, to raczej rozmiary tej porażki. Pamiętajmy, że kortowianie przystąpili do rozgrywek bez dziewięciu zawodników z poprzedniego sezonu. Wielu z nich „zasiliło” I-ligową Warmię. To musiało przynieść konsekwencje. Wydaje się, że akademików czeka trudny okres konsolidacji i na wyniki w pierwszej rundzie trzeba patrzeć tolerancyjnie. Inna sprawa, że zawodnicy muszą mieć świadomość, że przed nimi wiele wysiłku by sprostać II-ligowym wymaganiom.

 

MKS Grudziądz – AZS UWM Olszytn 32:18 (16:6)

AZS UWM Olsztyn: Piotr Uściski oraz Patryk Biliński-4, Robert Nalewajek-1, Piotr Pstrągowski-4, Patryk Terlecki-2, Maciej Rugień-1, Adam Ziarnicki-1, Adam Barczak-0, Łukasz Olszewski-3, Mariusz Pieńkowski-0, Kamil Nogal-1, Szymon Wierzbicki-1

Początek spotkania był nawet obiecujacy. Kortowianie prowadzili 2:0 i przez kwadrans trwała wyrównana walka. Niestety, nastepna faza pierwszej części była fatalna. Gospodarze zdobyli dziesięć bramek z rzędu bez odpowiedzi olsztynian. Po przerwie MKS nadal dyktował warunki, ale wynik był już wysoki, stąd emocji jak na lekarstwo. AZS UWM wyjechał w 12-osobowym składzie tylko z jednym bramkarzem. W każdym razie premiera okazała się bardzo bolesna.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x