Smutny weekend w II lidze – Zabrakło zdrowia…

To był niepomyślny weekend dla zespołów olsztyńskich występujących w II lidze piłkarzy ręcznych. AZS UWM Olsztyn zgodnie z oczekiwaniami przegrał z bardzo mocną w tym sezonie Pomezanią Malbork 29:43 (17:23), natomiast WBS Bank Szczypiorniak niespodziewanie uległ w Grudziądzu MKS-owi 31:39 (15:19). W tym przypadku zdecydowanie zabrakło popularnego zdrowia, olsztynianie nie wytrzymali dużego tempa narzuconego przez gospodarzy.

AZS UWM Olsztyn – Pomezania Malbork 29:43 (17:23)

AZS UWM Olsztyn: Mateusz Gawryś, Maciej Koledziński oraz Patryk Biliński-0, Piotr Pstrągowski-0, Patryk Terlecki-4, Maciej Rugień-0, Adrian Wojciechowski-5, Adam Ziarnicki-1, Łukasz Olszewski-3, Kamil Rykowski-1, TomaszŁazicki-2, Bartosz Bonk-0, Radosław Dzieniszewski-10, Michał Osiński-3

Najbardziej rzucała się w oczy większa siła fizyczna gości. W piłce ręcznej grze najbardziej kontaktowej ma to ogromne znaczenie. Rywale dyktowali warunki od pierwszego gwizdka. W 4 minucie prowadzili 4:0 i mogli spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń .Po przerwie akademicy zdobyli się na zryw, wyszli wyżej w obronie i zaczęli zmniejszać dystans. Ale oczywiście kosztowało to wiele sił. W końcówce goście podkręcili tempo i z dziecinną łatwością zdobywali bramki.

MKS Grudziądz – WBS Szczypiorniak Olsztyn 39:31 (15:11)

WBS Szczypiorniak Olsztyn: Łukasz Zakreta, Arkadiusz Dudek oraz Maciej Malinowski-1, Łukasz Kozakiewicz-5, Bartosz Idzikowski-9, Sebastian Koledziński-0, Piotr Deptuła-4, Piotr Dzido-3, Paweł Deptuła-8, Łukasz Sypniewski-1, Paweł Aftyka-0, Tomasz Zaborowski-0, Marcin Sajkowski-0, Dawid Batyra-0.

Gospodarze narzucili bardzo duże tempo, preferują grę z kontry, bardzo szybko ją wznawiają po stracie bramki. Trzeba na to uważać, a przede wszystkim mieć zdrowie by wracać na własną połowę. Tymczasem okazało się, że turniej półfinałowy Mistrzostw Polski juniorów kosztował olsztynian wiele sił. Po przerwie goście grając uważniej w obronie doprowadzili w 49 minucie do remisu 28:28. Ale w 56 minucie Grudziądz znów prowadził 33:30. Trzeba było zaryzykować zagrać wyżej, agresywniej zastosować nawet pressing. Szybcy zawodnicy MKS-u potrafili się uwolnić spod opieki i znacznie powiększyli przewagę.

AZS UWM Olsztyn – Pomezania Malbork 29:43

MKS Grudziądz – Szczypiorniak Olsztyn  39:31

Sokół Gdańsk – Gwardia Koszalin 25:37

LKS Kęsowo – Alfa Strzelno 23:24

Wybrzeże Gdańsk – Energetyk Gryfino 33:22

1. Polski Cukier Pomezania Malbork    14    27 545:333

2. SHC Wybrzeże Gdańsk   13   25 499:273

3. KS AZS UWM Olsztyn 14   18 421:401