Spacjaliści od horrorów – Warmia znów w ostatniej chwili…

Piłkarze ręczni Warmii AndersGroup Społem Olsztyn są w tym sezonie specjalistami od horrorów. Remisy, zwycięstwa jedną bramką wyrwane rywalom w ostatniej chwili - to w Uranii zaczyna być normą. Oczywiście cieszymy się ze zdobytych punktów, ale ile trzeba się nadenerwować?. Warmia pokonała w niedzielę w Olsztynie AZS AWF Gorzów 26:25(9:11), ale prawie przez całe spotkanie prowadzili goście. Olsztynianie dogonili ich na pięć minut przed końcem, a potem udało się wygrać stresującą końcówkę. Odetchnęliśmy…

Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn – AZS AWF Gorzów Wlkp. 26:25 (9:11)

Najwięcej bramek: dla Warmii – Michał Bartczak 6, Sebastian Rumniak, Paweł Ćwikliński, Mateusz Jankowski i Michał Nowak po 4; dla AZS – Władimir Huziejew i Wojciech Gumiński po 6.

Punkty oczywiście cieszą najbardziej, ale oczywiście trudno przejść do porządku dziennego nad poziomem i stylem gry warmiaków. Repertuar zagrań jest nadal ubogi, a poza tym denerwują długie  momenty przestojów. Aż dziw bierze, że olsztyniakom z reguły uchodzi to bezkarnie i na finiszu potrafią wygrzebać się z kłopotów.

Tym razem było podobnie. Zaczęło się wprawdzie od prowadzenia 3:2, ale później inicjatywę przejęli rywale, którzy utrzymywali nieznaczna przewagę. W 45 minucie było już jednak 20:17 dla gości i widmo porażki głębiej zajrzało w oczy.

Determinacja w ostatnim kwadransie pozwoliła na wygranie meczu, ale wiele przy tym było nerwów i nie ma co ukrywać – szczęścia. Ale na samym farcie daleko się nie zajedzie.

MKS Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock  25:33

.KS VIVE Targi Kielce – MKS Nielba Wągrowiec 33:26 (14:13)

SPR BRW Stal Mielec – MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. 37:27 (19:13)

MMTS Kwidzyn – KS Azoty-Puławy   31:26 (17:12)

Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn –  AZS AWF Gorzów Wlkp. 26:25 (9:11)

MSPR Reflex Miedź Legnica – SPR Chrobry Głogów 24:28 (16:15)

1.KS VIVE Targi Kielce  10  10  0  0  364:241  20

2.Orlen Wisła Płock  10  10  0  0  310:248   20