Spotkanie Marszałka z piłkarzami ręcznymi – Życzenia nas wszystkich

Życzę Wam byście zajęli jak najwyższe miejsce. Najlepiej grać o mistrzostwo i tak traktować każdy mecz jakby decydował o wszystkim. Jeśli nie będzie miejsca pierwszego, to może drugie, trzecie…takie na jakie Was stać. Takie słowa skierował Marszałek Województwa Jacek Protas do piłkarzy ręcznych Warmii AndersGroup Społem podczas tradycyjnego spotkania przed sezonem, na dziesięć dni przed premierą ligową w Uranii z Wisłą Płock.

Wszelki deklaracje, zwłaszcza wygórowane stwarzają niepotrzebną presję. Należy mieć świadomość i wierzyć, że zespół walczyć będzie na miarę swych możliwości, a jakie one są naprawdę – czas pokaże. Musimy zdać sobie sprawę, że drużyna przechodzi gruntowną przebudowę. Przestali w niej panować rutyniarze z Kwidzyna, przybyli nowi zawodnicy wprawdzie o ustalonej marce, ale nie wiadomo czy od razu wkomponują się w drużynę i pełnić w niej rolę jakiej oczekujemy.

W tym stwierdzeniu zgodni byli i Marszałek, i trener Aleksander Malinowski, który staje przed podwójnie trudnym zadaniem, bowiem oprócz rutynowych przygotowań należy stworzyć rozumiejący się team i określonym stylu gry, rozpoznawalnym w krajowej piłce ręcznej.

Rozmowy o zbliżającym się sezonie poprzedziła miła uroczystość. Dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Anna Wasilewska przypomniała o sukcesie zawodników olsztyńskich sprzed kilku dni, kiedy w Starych Jabłonkach we wspaniałym stylu zdobyli tytuł mistrzów Polski.

– Mało mamy sukcesów w grach zespołowych – stwierdził Marszałek. Wprawdzie piłka ręczna na plaży nie należy jeszcze do dyscyplin popularnych, ale stanie się to niebawem, podobnie jak to miało miejsce w siatkówce.

Jacek Protas uhonorował zespół pamiątkową statuetką, która odebrał kapitan drużyny Marcin Malewski, z kolei Marszałek otrzymał złoty medal, taki jakim zostali udekorowani nasi szczypiorniści po turnieju mistrzowskim.

Współpraca, a w zasadzie więź, między władzami samorządowymi regionu, a piłkarzami ręcznymi trwa od wielu lat. Zespół z Olsztyna występując w krajowej elicie jest znakomitym ambasadorem Warmii i Mazur. Ma wielu fanów, jest znany i szanowany w całej Polsce poprzez przekaz telewizyjny. Wysoki poziom sportowy gwarantuje dobrą promocję, ale utrzymanie takiej klasy wymaga dużych nakładów , dlatego Urząd Marszałkowski dbając o wizerunek regionu jest jednym z głównych sponsorów tego zespołu.

Marszałek, wręczając drobne upominki, szczególnie serdecznie powitał w drużynie nowych zawodników. Stwierdził, że trafili do klubu klasowego, wiarygodnego, w którym nie ma żadnych niedomówień, a sportowcy mogą być pewni dotrzymania warunków kontraktu. To powinno ułatwić szybszą adaptację i grę na oczekiwanym przez nas poziomie.
Tak jak Marszałek powiedział. Niewiele mamy w regionie drużyn w ekstraklasie. Szanujemy je, bo dostarczają nam niezapomnianych wrażeń. Obyśmy w najbliższym sezonie byli dumni z zespołu Warmia AndersGroup Społem Olsztyn.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x