Start bliżej czwórki niż ósemki – Takich meczów się nie przegrywa

Piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały bardzo ważny mecz, którego wynik może zaważyć o losach drużyny w drugiej części rozgrywek. Wydawało się, że spotkanie z KPR Jelenia Góra na własnym boisku przyniesie nam dwa punkty i tak się zanosiło do przerwy. Po zmianie stron trudy meczu lepiej wytrzymały rywalki, które do tego rozsądniej rozegrały końcówkę. Stąd niespodziewana i bardzo przykra porażka elblążanek 28:29 (17:14). Jesteśmy teraz bliżej czwórki, która walczyć będzie o utrzymanie niż fazy play off.

Start Elbląg – KPR Jelenia Góra 28:29 (17:14)

Start: Kędzierska, Kordunowska, Kochańska – Janaczek 7, Frąckiewicz 5, Wasak 4, Szlija 3, Sądej 3, Aleksandrowicz 2, Cekała 2, Ocalewicz 1, Szott 1, Grudka, Konefał, Maksymiuk, Szulc

KPR: Kozłowska, Szeluk – Załoga 9, Dąbrowska 8, Buklarewicz 5, Galińska 3, Fursewicz 2, Odrowska 1, Uzar 1, Kubicka, Muras, Popielarz, Tórz

Takich spotkań się nie przegrywa, skoro mówimy o profesjonalnym traktowaniu sportu. W meczu o cztery punkty zespół Startu miał już przeciwniczki na widelcu. Prowadził po przerwie pięcioma bramkami i nie powinien wypuścić takiej przewagi. Nie pierwszy raz zawodniczkom zabrakło zimnej krwi i zamiast pilnować cennej zaliczki wdały się w wymianę ciosów. Końcówka była dramatyczna, ale to elblążanki goniły wynik. Do walki włączyła się kadrowiczka Hanna Sądej. Ale zdobyte przez nią bramki nie wystarczyły. W sumie KPR okazał się bardziej skuteczny i w tej nerwowej potyczce zainkasował komplet bezcennych punktów.

Pogoń Baltica Szczecin – AZS AWF Gardinia Wrocław 25:25 (13:17)
MKS Finepharm Polkowice – Vistal Łączpol Gdynia 21:34 (10:15)
AZS Politechnika Koszalińska – Piotrcovia Piotrków Tryb. 24:19 (10:9)

1 Zagłębie Lubin  10  10  0  0  353:198 20

2 SPR Lublin  10  10  0  0  359:264 20

3 Vistal Łączpol Gdynia  11  9  0  2  366:271 18

4 Politechnika Koszalin 11  5  2  4   319:289  12

5 AZS AWF Wrocław  11  5  2  4  294:305  12