Start Elbląg bliski sprawienia niespodzianki – Twierdza Lublin zadrżała

Piłkarki ręczne Startu Elbląg były w sobotę (11 października) bliskie sprawienia dużej niespodzianki. Po wyrównanym spotkaniu minimalnie przegrały na wyjeździe z wielokrotnymi mistrzyniami Polski MKS Perła Lublin 29:30 (12:11). O porażce zadecydował krótki okres gry w drugiej części, kiedy elblążanki stracili kontrolę nad meczem tracąc pięć bramek, przy jednej zdobytej. Finisz okazał się nieskuteczny.

MKS Perła Lublin EKS Start Elbląg 30:29 (11:12)

MKS Perła Lublin: Gawlik, Razum – Nocuń 8, Anastacio 8, Balsam 3, Malović 3, Szarawaga 3, Nosek 3, Gęga 2, Tatar 2, Królikowska 1, Rosiak 1, Gadzina, Więckowska, Olek, Wdowiak.

EKS Start Elbląg: Kepesidou, Pająk – Yashchuk 9, Dronzikowska 5, Bojicić 4, Świerczek 3, Pękala 3, Choromańska 2, Szczepanik 2, Waga 1, Cygan, Gędłek, Rancić.

To był dobry mecz Startu, mimo, ze w składzie zabrakło dwóch bardzo ważnych ogniw: Aliony Shupyk i Pauliny Stapurewicz. Trener Andrzej Niewrzawa miał więc ograniczone pole manewru, ale przygotował skuteczną taktykę. W pierwszej bardzo wyrównanej połowie przez większość czasu prowadziły szczypiornistki Startu, które grały skoncentrowane i dobrze radziły sobie w obronie. Po przerwie trwała „wymiana ciosów. Nieszczęście miało miejsce między 46 i 50 minutą, kiesy MKS uzyskał czterobramkową przewagę. Wprawdzie elblążanki po chwilowym kryzysie ruszyły do odrabiania strat i były blisko celu. Nie udało się. Minimalnie lepsze okazały się lublinianki, Wygrały jedną bramką, a zdobyły trzy punkty.