Start Elbląg nadal bez punktów – Bezradość po przerwie

Piłkarki ręczne Startu Elbląg poniosły kolejna porażkę i są nad bez punktów w nowych rozgrywkach superligi. Tym razem przegrały we własnej hali z Viastalem Łączpolem Gdynia 21:33 (13:15). Rywalki były faworytkami, ale w kobiecej piłce ręcznej niespodzianki się zdarzają. W pierwszych 30 minutach podopieczne trenera Gościńskiego jakoś się trzymały, po przerwie jednak przewaga gdynianek wzrastała z każdą minutą, a 12 bramek przewagi to różnica co najmniej dwóch klas.

Start Elbląg – Vistal Łączpol Gdynia 21:33 (13:15)

Start: Kordunowska, Kędzierska – Frąckiewicz 5, Sądej 5, Janaczek 4, Aleksandrowicz 2, Cekała 2, Szymańska 2, Maksymiuk 1, Brojek, Jałoszewska, Karwecka, Konefał, Szott, Szulc, Woronko

Vistal: Mikszto, Własenko, Brzezińska – Koniuszaniec 9, Mateescu 6, Kulwińska 4, Głowińska 3, Sulżycka 3, Duran 2, Szwed 2, Jędrzejczyk 1, Królikowska 1, Białek 1, Siódmiak 1, Kobzar

Po dość wyrównanej pierwszej części tuż na początku drugiej gdynianki uzyskały wyraźną przewagę (22:15) i w tej sytuacji trudno było marzyć o korzystnym wyniku Wprawdzie elblążanki zdobywały się na krótkie zrywy, ale znacznie więcej było okresów przestojów. Pod koniec meczu szczypiornistki Startu opuściły: siły i wiara, stąd aż 12 bramek różnicy. Porażka trochę za wysoka niż to przebiegało z przebiegu spotkania.

KSS Kielce – Piotrcovia 29:27 (16:16)

KPR Jelenia Góra-AZS AWF Gardinia Wrocław 26:30 (15:15)

Ruch Chorzów – SPR Lublin 25:31 (12:19)

Politechnika Koszalin – Finepharm Polkowice 36:16 (16:9)

Zagłębie Lubin -Pogoń Baltica Szczecin 38:18 (20:9)

1. SPR Lublin 4 3 0 0 155:104 8

2. Vistal Łączpol Gdynia 4 4 0 0 138:104  8

3. KGHM Metraco Zagłębie Lubin 3 3 0 0 123:51 6