Start Elbląg pokpił sprawę – Nieoczekiwana zapaść w końcówce

Piłkarki ręczne Startu Elbląg niefortunnie rozpoczęły rywalizację w drugiej części rozgrywek superligi. W pierwszym meczu strefy 9-12 przegrały nieoczekiwanie na własnym boisku z AZS AWF Wrocław 26:27 (15:12). Początek meczu a żaden sposób nie zapowiadał porażki elblążanek, które grając szybko i skutecznie uzyskały wyraźna przewagę. Niestety po przerwie w drużynę wstąpiła niemoc. Przez wiele minut Start nie mógł zdobyć bramki. Wrocławianki wykorzystały szansę. Wprawdzie jeszcze na pięć minut przed końcem przegrywały jednym trafieniem, ale na finiszu wykazały więcej zdecydowania i zdobyły cenne punkty.

EKS Start Elbląg – AZS AWF Gardinia Wrocław 26:27 (15:12)

Start Elbląg: Kordunowska, Kędzierska – Janaczek 7, Sądej 6, Cekała 5, Wasak 3, Wolska 2, Szlija 2, Szott 1, Frąckiewicz, Matouskova, Aleksandrowicz, Konefał, Ocalewicz, Szulc, Jałoszewska.
AZS AWF Gardinia Wrocław: Boczkowska, Słota, Olejnik – Łukasik 9, Król 6, Żakowska 4, Pietras 3, Antoszewska 2, Wynnyk 1, Rupp 1, Grądowa 1, Wojt, Tracz, Wesołowska, Wiertelak.

{gallery}gard4{/gallery}

Wydawało się, że elblążanki kontrolują przebieg wydarzeń na boisku. Dość długo prowadziły wyraźnie, różnica sięgała nawet pięciu bramek. Nieszczęście zaczęło się po przerwie Najpierw Start grał w podwójnym osłabieniu, a potem wykluczona do końca spotkania  została Hanna Sądej – kluczowa zawodniczka zespołu. Rezultat cały czas oscylował wokół remisu. W końcówce Start nie wykorzystał karnego, a na domiar złego karę otrzymała Paulina Wasak. Z kolei wrocławianki stanęły przed szansą. Nie zmarnowały rzutu karnego i przechyliły szale zwycięstwa. Wielka szkoda, bo takich spotkań, zwłaszcza u siebie nie można przegrywać.

EKS Start Elbląg – AZS AWF Gardenia Wrocław 26:27 (15:12)

UKS Finepharm Polkowice – SPR Pogoń Baltica Szczecin 20:34 (12:13)

8.AZS AWF Gardinia Wrocław  23  8  2  13  552:622  18

9.EKS Start Elbląg  23  9  0  14  663:646 18

10.SPR Pogoń Baltica Szczecin  23  5  1  17  571:733  11

11.UKS Finepharm Polkowice  23  0  0  23  449:822   0