Start Elbląg poległ w jaskini lwic – Co się stało po przerwie?

Do tego, że elblążanki przegrywają na wyjazdach zdążyliśmy się przyzwyczaić. Tym razem wymagania były bardzo duże, bowiem zespół gościł w hali aktualnych mistrzyń Polski Vistalu Gdynia. Do przerwy ze zdumieniem przecieraliśmy oczy, bowiem zespół gości grał bardzo dobrze, ambitnie i skutecznie. W 30 minucie był remis 12:12 i dopiero w końcówce tej części zaznaczyła się lekka przewaga gdynianek. Po przerwie obejrzeliśmy zupełnie inny Start. Mnożące się błędy własne, dziurawa obrona były wodą na młyn dla doświadczonych szczypiornistek Vistalu, które osiągnęły dużą przewagę, wygrywając ostatecznie 40:28 (18:16).

Vistal Łączpol Gdynia – Start Elbląg 40:28 (18:16)

Vistal: Gapska, Kowalczyk – Mateescu 8, Sulżycka 7, Zych 7, Duran 3, Kulwińska 3, Krnić 2, Petrinja 2, Pawłowska 1, Białek, Janiszewska, Galewska, Ziemienowicz

Start: Dżukiewa, Kordunowska – Cekała 6, Janaczek 6, Wolska 5,Szymańska 4, Białoszewska 3, Jędrzejczyk 3, Aleksandrowicz 1, Jałoszewska, Pesel, Woronko