Start Elbląg w czołowej czwórce superligi – Jest awans, ale po jakiej walce…

Piłkarki ręczne EKS Start wreszcie znalazły się w czołowej czwórce superligi. Po zwycięskim dramatycznym boju w Koszalinie z Energą AZS, środowy (1 kwietnia) rewanż w Elblągu też wygrały minimalnie 26:25 (16:15) , ale tu nie rozmiary zwycięstw się liczą. Jest 2:0 w I fazie play off, a to gwarantuje grę o medale Mistrzostw Polski. Wreszcie elbląski szczypiorniak nawiązuje do tych najlepszych lat.

EKS Start Elbląg – Energa AZS Koszalin 26:25 (16:15)

EKS Start Elbląg: Sielicka, Kędzierska – Żakowska-1, Sądej-5, Waga-2, Cekała-2, Wolska-2, Jędrzejczyk-0, Aleksandrowicz-0, Szopińska-0, Lisewska-4, Grzyb-6, Kołodziejska-4, Mielczewska

Po raz drugi w odstępie kilku dni oba zespoły rozegrały dramatyczne, bardzo wyrównane spotkanie. Być może niektórzy myśleli, że zwycięstwo elblążanek w Koszalinie załatwiło już sprawę i rewanż będzie formalnością. Nic z tego. Akademiczki przyjechały z ogromną wolą odrobienia strat i w pierwszych minutach to one grały na większym luzie.

Objęły prowadzenie 2:0 i 6:3. Dopiero po kilku minutach Start wszedł w mecz tak jak życzyli sobie tego kibice i szybko odrobił dystans. W 15 min po raz pierwszy prowadziliśmy 7:6 i minimalny dystans utrzymał się do przerwy. Już wtedy wiadomo było, że tu nikt nie odpuści i wszystko rozstrzygnie się w ostatnich fragmentach. Tak w istocie było

Elblążanki prawie cały czas miały o tę jedną bramkę więcej (straciły na chwile prowadzenie w 39 min 19:20), ale zespół z Koszalina ani myślał rezygnować. Kluczowy okazał się okres między 54 i 57 minutą. Kędzierska we wspaniałym stylu interweniowała po rzucie rywalki, a w rewanżu Hanna Sądej podwyższyła na 26:24. Wprawdzie akademiczki zdobyły kontaktową bramkę, a do końca brakowało prawie trzech minut, ale już nic się nie zmieniło.Rezultat 26:25 widniał na tablicy, a wszyscy zaciskali kciuki, by elblążanki utrzymały korzystny wynik.

Było nerwowo, dramatycznie, ale szczęśliwie. Mamy czwórkę, o co walczyliśmy już od lat.

Kolejnym rywalem EKS Start będzie zwycięzca z pary Vistal Gdynia – Ruch Chorzów. Pierwszy mecz wygrał Vistal i zapewne z nim zagramy o finał